Країни починають створювати реєстри російських активів, щоб передати їх Україні. Але для цього потрібно внести зміни до законодавства держав або створити спільну міжнародну угоду. Про це в ефірі телеканалу FREEДОМ заявив доцент кафедри міжнародного права Київського національного університету ім. Тараса Шевченка Захар Тропін.
За його словами, є три типи заарештованого російського майна.
“Ідеться про майно держави, майно державних компаній та майно приватних осіб, тобто олігархів або інших приватних осіб, пов’язаних з Росією та злочинами Росії проти України. Відповідно, механізми мають або йти за кожним із цих напрямів, або ж має бути розроблений єдиний механізм, який би об’єднав усі ці види майна в межах єдиної системи стягнення, конфіскації та відшкодування збитків Україні й громадянам України”, — сказав Тропін.
Він наголосив, що розробка механізму та його впровадження вже триває.
“Україна намагається просунути ідею єдиного механізму, тобто який був створений на базі міжнародної угоди в межах резолюції Генеральної асамблеї ООН, яка, зокрема, передбачає, що Росія має відшкодувати збитки. І головне це те, що має бути створено реєстр збитків, завданих РФ Україні. І Нідерланди погодилися створити такий реєстр на своїй території”, — додав гість ефіру.
Тропін наголосив, що цей реєстр закладатиметься під діяльність компенсаційної комісії.
“А ось цю компенсаційну комісію буде створено в межах окремого міжнародного договору. Цей механізм, як бачите, вже реалізується. Тобто вже відбуваються напрацювання. Але зрозуміло, що цей механізм має бути підкріплений ще відповідним законодавством для того, щоб держави могли конфіскувати майно”, — підсумував експерт.
Також читайте: Перемога України, чек для Путіна, надії на Китай: підсумки першого дня Мюнхенської конференції (ВІДЕО)