Перед виборами Путін продаватиме росіянам уявну нормальність — розбір доктора політичних наук

Володимир Путін. Фото: gettyimages.com

Перед виборами президент РФ Володимир Путін продаватиме росіянам уявну реальність, де у сфері економіки нібито зростають показники, а ситуація в державі контрольована. Про це в ефірі телеканалу FREEДОМ розповів доктор політичних наук, експерт Аналітичного центру “Об’єднана Україна” Ігор Петренко.

“Головний лейтмотив, червона лінія цих виборів — це буде те, що Путін намагатиметься продавати уявну нормальність своїм громадянам. Тобто “СВО” йде, воно десь далеко. Ось подивіться, наші економічні показники — тут у нас зростає, у нас підіймається. Ми такі молодці, ситуація контрольована, виплати ви отримуєте. Ну, загалом усе добре, усе нормально. І не звертайте уваги на інші повідомлення та ті проблеми, які існують на сьогодні. Тобто найголовніше його завдання, його політтехнологів — це продавати уявну нормальність”, — сказав він.

На думку Петренка, у РФ нікому ставити владі глибокі запитання, наприклад, про те, до чого призведе в середньостроковій та довгостроковій перспективі перегрів економіки.

Він також прогнозує, що Путін буде також давати стандартні обіцянки в контексті бюджетної сфери щодо індексації пенсій, підвищення заробітних плат, виплат. Петренко зазначив, що у РФ зараз основний наголос робиться на оборонну промисловість, що в будь-якому разі призводитиме до схлопування інших галузей у Росії.

“Ну, звичайно ж, про це не буде говорити. А ось хизуватися цими показниками, які є на сьогодні, ну, думаю, що він їх використовуватиме точно”, — сказав експерт.

Петренко зазначив, що після невдалого бунту засновника ПВК “Вагнер” Євгена Пригожина в російського диктатора з’явилося розуміння, що його режим не такий міцний, що є групи, готові підтримати якусь альтернативу.

“Тому йому важливо мати для себе розуміння, на яку частину населення він дійсно готовий розраховувати, хто є певною точкою опори для нього. Тому він побоюється якихось проблемних моментів, які, знову ж таки, можливо, хтось захоче використати проти нього, як це було в ситуації з Пригожиним. І вони намагаються закривати всі ці можливі лакуни. Активно намагаються працювати у напрямку дружин, сестер тих росіян, які перебувають на фронті. Використовуючи місцеву владу, намагаються якось закривати це питання й загалом намагаються мінімізувати будь-які ризики в контексті формування якогось невдоволення, яке хтось може використати”, — сказав доктор політичних наук.

Петренко констатував, що загалом росіяни пасивні, але є незадоволені політикою Путіна з різних причин.

“Він розуміє, що загалом, звичайно, він намалює результат, який потрібно буде. Але для того, щоб почуватися більш-менш стабільно, йому теж потрібно мати якусь точку опори й розуміти, хто за нього в реальності, хто може за нього стояти горою, а хто просто є такою сірою масою, яка просто підтримує його, поки він має певну силу. Як тільки він ослабне, то вони швиденько можуть переметнутися до когось іншого”, — сказав експерт.

Він нагадав, що Путін на початку своєї каденції спирався більше на середній клас, зараз же — на людей із консервативними поглядами. З цим, зокрема, пов’язані і заборона “руху ЛГБТ” у Росії, і активізація в інформаційній сфері теми заборони абортів.

“Можливо, він навіть спробує використати вибори, щоб подивитися, а де ж є ще ті точки якогось опору в тому чи іншому вигляді, і спробує теж закрутити гайки, провести певні чистки, оскільки, вочевидь, увійшовши на новий термін, він хоче його використати по максимуму. І точно для нього існування якоїсь альтернативної думки або угруповань, які з ним будуть не дуже згодні, не комільфо. Тому тут, цілком імовірно, він теж буде намагатися використати свій силовий ресурс, щоб не дати можливості незадоволеним проявити себе хоч якоюсь мірою”, — вважає Петренко. 

Читайте також: Путін має переконати в легітимності хоча б кого-небудь: чому “намалювати” перемогу на виборах у РФ недостатньо

Раніше творець телеканалу “Утро Февраля”, колишній депутат Держдуми РФ Ілля Пономарьов розповів, що, згідно з соціологічними опитуваннями, в Росії лише 8% респондентів припускають можливість зміни влади шляхом виборів.

Прямий ефір