Пенсії, допомога, зв’язок — Святогірськ повертається до життя після деокупації (ВІДЕО)

Ілюстративний скріншот: uatv.ua

У звільненому минулого місяця від російських окупантів місті Святогірськ Донецької області відновлюється звичне життя. Там, як і раніше, відсутня централізована подача води та електрики, однак з’явився мобільний зв’язок. Видають пенсію, матеріальну та гуманітарну допомогу, повідомляє FREEДОМ.

“Донецьку Швейцарію” — так курортний Святогірськ люблять називати в регіоні, українська армія повністю звільнила в середині вересня.

“Дуже важко (було всі місяці окупації, — ред.), тому у подробиці не вникатимемо. Це довга історія, але, я думаю, що всі ці тяжкості підуть, а ось це все завдяки вам, завдяки нашим військовим, все буде добре”, — поділилася місцева жителька Лілія.

За словами жительки Світлани, вони весь червень та липень вдень та вночі ховалися у підвалах. Місцеві кажуть, їжі не вистачало, адже у місті кілька місяців не працювали продуктові крамниці.

Після визволення Святогірська від російських окупантів туди щодня привозять гуманітарну допомогу. У місті поновила роботу пекарня. 300 буханців хліба щодня випікатиме місцевий підприємець і безплатно роздаватиме малозабезпеченим сім’ям та людям з інвалідністю.

Почалися виплати пенсій.

“Приїхало чотири пересувних бригади і на сьогодні ми виплачуємо пенсіонерам “Укрпошти” пенсії, а також ми виплачуємо допомогу від Червоного Хреста. Сьогодні кожен наш клієнт отримає гарантовано пенсію, а також кожен отримає допомогу 1200 гривень від Червоного Хреста”, — повідомив директор Донецької філії АТ “Укрпошта” Вадим Шестопалов.

Також у звільненому від російських окупантів місті з’явився мобільний зв’язок. Але Святогірськ, як і раніше, залишається без централізованої подачі води та електрики, а міська інфраструктура розбита російськими снарядами.

“Розроблений чіткий алгоритм дій Офісом президента і військовими адміністраціями — обласною, районною та місцевою, за яким ми рухаємось. Наразі евакуацію людей з деокупованих територій, а також Донеччини, в більш комфортні міста, які вже зроблені — це головна задача і задача номер один. Тому що зимовий період на деокупованих територіях дуже буде важкий”, — поінформував голова Святогірської міської військової адміністрації Володимир Рибалкін.

Під окупацією російської армії місто перебувало понад три місяці. Весь цей час там залишалося близько 600 мирних жителів.

Читайте також: “Це називається лиходійство”: жителі звільнених населених пунктів Донеччини розповіли про життя в окупації

Нагадаємо, у деокупованих містах Лиман та Святогірськ Донецької області триває ексгумація тіл. Загалом там ексгумовано понад 130 тіл.

Прямий ефір