Пекін пасивно спостерігає за зближенням Москви та Пхеньяну — аналіз Добряка

Євген Добряк. Скріншот: uatv.ua

Зустріч Путіна та Кім Чен Ина демонструє зближення двох ізгоїв, які одночасно є васалами Пекіна. За його реакцією на формування цього військово-політичного союзу найближчим часом слід спостерігати. Таку думку в ефірі телеканалу FREEДОМ висловив народний депутат України VI скликання, експерт-міжнародник Євген Добряк.

За його словами, російський та північнокорейський диктатори йдуть на зближення, бо фактично перебувають на межі виживання. Північній Кореї потрібні продовольство, паливо, фінансові ресурси, Росії — боєприпаси та ракети. Але Пхеньян має й іншу зацікавленість у РФ.

“Північну Корею, окрім палива, продовольства, фінансів тощо, цікавлять космос, космічні програми, системи телеметричного спостереження, системи наведення міжконтинентальних балістичних ракет та ракет середньої дальності, які можуть нести ядерну зброю. Це дані з космосу, що може надати тільки Російська Федерація. Другий момент — це технології, пов’язані з удосконаленням конструкції міжконтинентальних балістичних ракет. Це нові двигуни цих міжконтинентальних балістичних ракет. І, звичайно, ситуація, яка пов’язана з формуванням підводного флоту КНДР, що може забезпечити також Російська Федерація. Вони [КНДР] мають технології виробництва атомних підводних човнів, про це є інформація. При цьому це ті підводні човни, які можуть нести ядерну зброю, що загрожує і в регіональному масштабі, і в глобальному масштабі”, — каже експерт-міжнародник.

Він зазначає: у цьому світлі співпраця Москви та Пхеньяну непокоїть Захід, проте не менш важлива і реакція Китаю. У найближчому майбутньому стане зрозуміло: Пекін є провокатором цієї ситуації для тиску на західні країни чи таки спостерігачем. Якщо перше, а Добряк схиляється до цього, то згодом Китай може почати проводити “червоні лінії”, за які його васали не повинні переступати. Поки що, за оцінкою гостя ефіру, тон китайських ЗМІ щодо зустрічі Путіна та Кім Чен Ина є прохолодним.

“У китайських засобах масової інформації досить прохолодно описали поїздку Путіна до КНДР. Якихось серйозних поглиблень у те, про що йшлося тощо, я, наприклад, поки не помітив. Тому тут я згоден, що Китай якусь збалансовану, нейтральну позицію тримає. Він просто спостерігає поки що за цим процесом”, — зазначив Євген Добряк.

Читайте також: Діалог двох диктаторів: співпрацю Путіна і Кім Чен Ина проаналізували експерти

Прямий ефір