Пекін намагається відгородити себе від Москви, щоб його не асоціювали з військовими діями Росії проти України. Про це сьогодні, 13 березня, в ефірі телеканалу FREEДОМ заявила експертка з питань Східної Азії, магістерка зовнішньої політики Наталія Плаксієнко-Бутирська
“Є інформація і про те, що Сі Цзіньпін планує розмову з Володимиром Зеленським. Це буде перша розмова за весь час, попри те, що з Путіним їх було кілька і як мінімум одна зустріч особиста під час саміту ШОС. Таким чином Китай намагається збалансувати цей візит до Москви, але й, відповідно, розмову з президентом України. Таким чином демонструючи, що розмови про війну, до речі, у Китаю називають це конфліктом, йшли розмови про конфлікт, що Сі Цзіньпін як миротворець і як країна, яка нейтральна, має свою силу, і ще країна, яка запропонувала, виклала свою позицію щодо цього плану. Ось він із цією місією — врегулювання конфлікту — їде до Росії і розмовляє з Володимиром Зеленським”, — сказала вона.
Принагідно, за словами експертки, ще є непідтверджена інформація, що нібито Сі Цзіньпін планує з’їздити з візитом і в деякі країни Європейського Союзу.
“Якщо ми подивимося на візит Ван Ї, який був під час Мюнхенської конференції, то він теж зробив кілька зупинок у європейських країнах, а потім поїхав до Москви. Але тим самим китайська дипломатія намагається відгородити себе від Росії з точки зору військових дій. Вони кажуть, що їхня зовнішня політика самостійна, автономна, тому вони мають право налагоджувати свої двосторонні відносини з усіма країнами, які вважають за потрібне. Але, з іншого боку, вони не хочуть, щоб саме військові дії Росії пов’язували з Китаєм”, — пояснила Плаксієнко-Бутирська.
Особливо з огляду на те, зазначила вона, що у світі зараз багато говорять про те, що позиція Китаю є більш проросійською, і про те, що нібито він готується надати зброю Росії.
“У світі дуже багато розмов, які не хотілося б Китаю перебирати на себе, тому що вони все-таки демонструють, що вони доброзичлива, мирна країна і вибудовують імідж свій у цьому напрямку. І тому й Китай неодноразово наголошував, що зв’язок їхній, відносини з Росією не союзницькі, не конфронтаційні й не спрямовані проти третьої сторони. Тобто китайська дипломатія намагається зробити наголос на східний крок. Показати дипломатію по-східному”, — підсумувала експертка з питань Східної Азії.
Читайте також: У Китаї — новий уряд, ще більш антизахідний та ідеологічно заряджений: чого очікувати (ВІДЕО)