Китай навряд чи зацікавлений у врегулюванні ситуації щодо співпраці Росії з Північною Кореєю. Таку думку в ефірі телеканалу FREEДОМ висловив кандидат політичних наук, засновник ГО “СД Платформа” Богдан Ференс.
Він зазначив, що Китай має найбільший вплив на Північну Корею, для якої КНР є єдиним вікном у глобальний світ у різних контекстах.
“Там продовольство, технології, воєнка та багато чого іншого. Тому Китай безумовно має вплив на Кім Чен Ина та на Північну Корею. Питання в іншому. Що Китаю від цього? Тобто ми не повинні аналізувати дії Китаю з погляду нашого бажання, щоб він так діяв. Тобто ми маємо розуміти, що для Китаю, в принципі, в контексті російської війни він один з елементів глобального пазла, в якому Китай готується до подальшого протистояння зі США та західними демократіями”, — сказав політолог.
Ференс вважає важливим, що у США дали зрозуміти, що Китай дійсно може допомогти якось врегулювати це питання.
“Водночас я не думаю, що Китай зацікавлений у цьому врегулюванні ситуації з Північною Кореєю і з неможливістю для Північної Кореї відсилати своїх військових на російську війну”, — сказав він.
Також, на його думку, Північна Корея за допомогою поглиблення співпраці з Російською Федерацією у військовій сфері набуває деяких нових амбіцій регіонального характеру та навіть диверсифікує свою залежність від Китаю.
Ференс вважає, що ситуація, яка склалася, вигідна для Китаю, який шантажує європейські країни потенційною можливістю військового співробітництва з Російською Федерацією.
“Китай розуміє, що цього бояться на Заході, і він у такий спосіб або посилює таку комунікацію, або навпаки, це десь вона зникає з перших новинних газетних сторінок. Але для Китаю, я думаю, досить вигідно, коли Росія є ось таким інструментом для послаблення частково західного домінування в глобальних процесах. І поки це буде працювати на користь Китаю, він публічно буде заявляти про мир, про важливість співробітництва, але водночас сам мілітаризуватиметься, готуватиметься закривати свої питання, які стосуються Тайваню та подальшого протистояння з США насамперед, й посилюватиме також співробітництво між альтернативними полюсами впливу, які якраз кидають виклик західним демократіям”, — сказав політолог.
Читайте також: Співпраця двох ядерних держав РФ і КНДР — тривожний дзвінок для всього світу, що війна розростається, — Мережко
Нагадаємо, США закликали Китай втрутитися в ситуацію з відправленням військ Північної Кореї (КНДР) до Росії. Зокрема Вашингтон закликав Пекін чинити тиск на північнокорейське керівництво і домогтися повернення військових у місця їхньої постійної дислокації. Крім того, Сполучені Штати звернулися до низки інших країн, щоб вони з тією ж метою зв’язалися з Китаєм.