Влада Китаю почала будівництво нового командного центру для своєї армії. За оцінками аналітиків, будівля буде найбільшою у світі, вдесятеро перевищуватиме Пентагон. Також до проєкту включено глибокі підземні тунелі, які слугуватимуть бункерами “Судного дня” для китайського армійського керівництва. Аналітики вважають, це може свідчити про те, що Пекін готує місце для укриття в разі ядерного удару. Насправді в Китаї відбувається реорганізація армії та вдосконалюються всі види озброєнь, у пріоритеті — розвиток флоту, що може свідчити про перспективу протистояння зі США. Такою думкою сьогодні, 1 лютого, в ефірі телеканалу FREEДOM поділився голова Центру політичних досліджень “Доктрина” Ярослав Божко.
“По-перше, у Китаї точно проходить модернізація армії. Це офіційна державна програма, в межах якої вдосконалюються всі види озброєнь. І значна увага приділена якраз флоту, зокрема авіаносному, що може натякати на потенційне очікування бойового зіткнення зі США, для яких флот є одним з основних інструментів геополітичного впливу у військовому сенсі. По-друге, мета — повернути Тайвань, вона заявлена теж офіційно під час державних заходів. І ця інформація теж не є секретною. Питання тільки часу та обставин”, — розповів Божко.
За його словами, у будь-якому разі китайська армія отримала наказ готуватися до періоду, в якому, якщо трапиться така можливість, вони повинні мати фізичну спроможність, необхідну кількість потрібних типів озброєнь.
“Велика ставка, на відміну від РФ, у Китаї робиться саме на балістичні ракети, а не на крилаті. Там є навіть своя ракетна програма. І можемо сказати, що тайванські політики, урядовці, медіа активно говорять про те, що це є, скажімо так, найімовірнішим сценарієм, що Китай спробує рано чи пізно вторгнутися. Звичайно ж, точні терміни ніхто не називає. Тому що, з одного боку, в цій справі поспішати нікуди. У Китаю є приблизно 10-15 років до періоду, поки почнуться економічні проблеми, суттєві, пов’язані з падінням його демографічного потенціалу. З іншого — Китай очікує внутрішньої хаотизації, здатності США ухвалювати жорсткі рішення у світі. У Китаї думають, у проміжку до 10-15 років час точно гратиме на них”, — зазначив Ярослав Божко.
Водночас він додав, що будівництво командних пунктів у Китаї не становить загрози для США.
“Будівництво командного пункту ще не є якоюсь критичною загрозою для США, яку потрібно негайно відкочувати через переговори”, — резюмував Ярослав Божко.
Читайте також: Навіщо Китай будує масштабний військовий центр — розбір (ВІДЕО)