Patriot допоможуть ЗСУ відігнати пілотовану російську авіацію, — Ігнат

Юрій Ігнат. Фото: armyinform.com.ua

Системи Patriot (“Петріот”) допоможуть ЗСУ на певних напрямках відігнати російську авіацію. Про це заявив речник Командування Повітряних сил ЗСУ Юрій Ігнат сьогодні, 19 квітня, в ефірі телеканалу  FREEДОМ.

“Ми можемо розраховувати, що ці системи допоможуть на певних напрямках відігнати російську авіацію. Але треба розуміти, що ні крилаті ракети, ні дрони-камікадзе не несуть такої загрози, як несе саме пілотована авіація”, — сказав Ігнат.

Він пояснив, що якщо літак Су-35 або Су-30 скидає крилату авіабомбу вагою 500 кілограмів, то він скидає одну бомбу. Він також зауважив, що для того, щоб скинути 10 таких бомб, потрібно 10 літаків. Однак, якщо авіація використовуватиме бомби без крил і без навігації GPS, то кількість літаків для досягнення такого ж результату зросте в рази. У результаті застосування таких бомб без крил і GPS навігації може призвести до більш точного результату, ніж зараз.

“Тому не допустити появи російської авіації в нашому повітряному просторі, який ми контролюємо, це топ завдання для наших повітряних сил. І авіація з’являється на передній лінії, це Су-25 і здебільшого гелікоптери, які іноді потрапляють у радіус дії наших зенітних ракетних систем або з ПЗРК їх збивають. Але ці літаки, які я вам назвав, діють із далеких рубежів у далеких підступах і сьогоднішні засоби ППО не дістають до них”, — додав речник Командування Повітряних сил ЗСУ.

Він наголосив, що для комплексів С-300 обмежений радіус ураження цілі — 75 км.

“Тому “Петріот” може вдвічі збільшити відстань досяжності до 150 км, разом із SAMP/T, які теж отримає Україна, ці комплекси можна буде використати на певних напрямках, щоб убезпечити регіони від появи російської авіації”, — сказав Ігнат.

Також ці комплекси можуть збивати балістичні ракети, нагадав він.

“Найважливіше, що треба захищати, — це об’єкти критичної інфраструктури, а саме об’єкти атомної енергетики. У нас п’ять атомних електростанцій, які виробляють енергію, але забезпечуються від підстанцій. Декілька разів ці підстанції вже були атаковані російськими терористичними військами, а саме крилатими ракетами-камікадзе. Їхня живучість впливає безпосередньо на роботу атомних об’єктів енергетики”, — сказав гість ефіру.

Питання терору водночас навряд чи буде вирішене озброєнням тактичної авіації, вважає Ігнат.

Спікер заявив, що Україні потрібно більше Patriot, SAMP/T і F-16 — без літака буде складно стримувати такого монстра як РФ.

Ігнат також розповів про роль безпілотників у бойових діях і наголосив, що Росію потрібно перемагати на полі бою.

Читайте також: ЗРК Patriot в Україні: застосування системи ППО оцінив експерт

Довідка. Комплекси Patriot розроблені компанією Raytheon, які вперше були розгорнуті армією США в середині 1980-х. Patriot модернізується та перебуває на озброєнні понад десяти країн, включаючи США, Ізраїль, Німеччину, Іспанію. За даними німецьких військових, система Patriot покриває територію близько 68 км. Її радар може відстежувати до 50 цілей і вражати п’ять із них одночасно. Залежно від модифікації ракети-перехоплювачі можуть досягати висоти понад 24 км і вражати цілі на відстані до 160 км.

Нагадаємо, заступник міністра оборони генерал-лейтенант Олександр Павлюк заявив, що системи протиповітряної оборони Patriot прибули до України від трьох країн. За його словами, обіцяні Patriot надійшли від США, Німеччини та Нідерландів. Раніше міністр оборони Олексій Резніков офіційно підтвердив прибуття Patriot до України.

Прямий ефір