Сьогодні, 25 січня, у Страсбурзі, під час зимової сесії Парламентської Асамблеї Ради Європи (ПАРЄ) відбулися дебати за терміновою процедурою на тему “Становище дітей України” за участю першої леді Олени Зеленської. За їхніми підсумками ПАРЄ ухвалила резолюцію. Про це інформує кореспондент телеканалу FREEДОМ Олег Борисов із місця події.
Документ підтримали одноголосно — 85 “за”.
Учасники голосування висловили особливе занепокоєння долею дітей, примусово переміщених і депортованих на тимчасово окуповані території України, Російської Федерації та Білорусі.
Зазначимо, Україна зібрала інформацію про понад 19 546 дітей, які були депортовані або примусово переміщені з різних регіонів. Лише 388 із них повернулися додому.
Головні тези резолюції:
- депортація та насильницьке переміщення дітей на територію Росії та Білорусі — воєнний злочин;
- Асамблея закликає РФ припинити депортації, затримання та насильницькі переміщення дітей, а також сприяти в питанні їхнього повернення;
- ПАРЄ закликає всі держави-члени асамблеї ухвалити резолюцію на рівні національних парламентів і сприяти в питанні повернення дітей в Україну.
- Асамблея готова виступити третьою стороною з пошуку та повернення депортованих українських дітей.
Крім того, у ПАРЄ рекомендують створити реєстр тих, хто причетний до депортації українських дітей, щоб внести їх до санкційного списку.
Також ухвалено рішення заснувати посаду спеціального доповідача з питання про становище і повернення українських дітей, депортованих і насильно переміщених Росією і Білоруссю.
Асамблея наголошує на потребі якнайшвидше повернути дітей в Україну, оскільки “що більше часу минає, то швидше зменшуються шанси знайти цих дітей”, а тим часом “їм нав’язують нову культуру і нову мову”.
У резолюції наголошується, що всі українські діти мають право користуватися правами і свободами, закріпленими у відповідних міжнародних документах з прав людини.
Також йдеться про те, що ПАРЄ вітає зусилля України щодо повернення депортованих або примусово переміщених дітей, включно з імплементацією Плану дій “Повернемо дітей України” та створенням Міжнародної коаліції країн за повернення українських дітей.
Читайте також: Питання України — у центрі уваги зимової сесії ПАРЄ: включення зі Страсбурга (ВІДЕО)