Сьогодні, 24 червня, у Страсбурзі стартувала літня сесія Парламентської асамблеї Ради Європи. Там мають намір ухвалити резолюцію, в якій закріпиться рішення першого Глобального саміту миру. Про це з Франції повідомив кореспондент телеканалу FREEДОМ Олег Борисов.
На літній сесії Парламентської асамблеї Ради Європи традиційно говорять з Україною і про Україну. Так, очікується насичений тиждень із проведенням сайд-івентів, ухваленням резолюцій та представленням репортів.
Про три резолюції розповіла членкиня української делегації Євгенія Кравчук. За її словами, вони покликані ще більше юридично натиснути на Росію за ті злочини, які вона вчиняє.
“Перша резолюція була підготовлена хорватським депутатом із юридичного комітету. Друга резолюція, за моїм авторством, стосується стирання культурної ідентичності. Це фактично перша резолюція в ПАРЄ, яка концентрується на ідентичності, культурі та культурній спадщині — це наша душа і те, у що ми віримо. Це також важливо для реституції та повернення культурних цінностей, які росіяни просто вкрали”, — повідомила членкиня української делегації в ПАРЄ Євгенія Кравчук.
Очікування від літньої сесії ПАРЄ великі. З урахуванням того, що окрім резолюцій буде і безліч обговорень, які стосуються і українських біженців за кордоном, і внутрішньо переміщених осіб.
“Подивіться порядок денний Парламентської асамблеї Ради Європи — він про Україну, він навколо України. Він фактично україноцентричний. Україна — центральна частина всіх обговорень”, — наголосив член української делегації в ПАРЄ Олексій Гончаренко.
Усі також в очікуванні виборів нового генерального секретаря Ради Європи. На посаду претендують три кандидати: Ален Берсе, колишній президент Швейцарії; Індрек Саар, колишній міністр культури Естонії; і Дідьє Рейндерс, комісар ЄС з питань юстиції з Бельгії.
Варто зазначити, що всі кандидати підтримують Україну. Однак, хто саме стане новим генеральним секретарем, поки що залишається загадкою.
Читайте також: Три резолюції, пов’язані з Україною, розглянуть на сесії ПАРЄ — деталі від Кравчук
Як повідомлялося, ПАРЄ на літній сесії одноголосно ухвалила резолюцію про захист дітей з особливими освітніми потребами в Україні.