Партнери засуджують ядерні погрози Москви — подробиці зустрічі Quad (ВІДЕО)

Зустріч лідерів держав Quad. Фото: x.com/POTUS

США, Індія, Японія та Австралія закликали до миру в Україні та засудили ядерні погрози Путіна. Про це йдеться у заяві лідерів чотирьох країн на сайті Білого дому, повідомляє FREEДОМ.

У своєму приватному будинку в штаті Делавер президент США Джо Байден приймав прем’єр-міністрів країн Чотирьохстороннього діалогу з безпеки (Quad) — Австралії, Індії та Японії. Це вже четвертий очний саміт лідерів. У 2021 році саме Джо Байден на початку свого мандату вивів зустрічі “четвірки” на рівень лідерів.

“Ми — демократичні країни, які знають, як досягати результатів. Саме тому в перші дні свого президентства я звернувся до кожної з ваших країн із пропозицією підвищити статус “четвірки”, зробивши її більш значущою. Через чотири роки наші чотири країни перебувають у більш стратегічно узгодженому становищі, ніж будь-коли раніше. Ми оголошуємо про низку ініціатив, покликаних справити позитивний вплив на Індо-Тихоокеанський регіон”, — заявив президент США Джо Байден.

Агресивна політика Китаю в Індо-Тихоокеанському регіоні стала однією з головних тем переговорів “четвірки”. Як заявив прем’єр-міністр Японії Фуміо Кісіда, лідери домовилися про нові ініціативи щодо безпеки. Зокрема, про проведення спільного патрулювання проти незаконної рибальської діяльності в регіоні, а саме — у водах, що перебувають під впливом Китаю. План міститиме загальну берегову охорону.

“Вільний міжнародний порядок, що ґрунтується на верховенстві права, перебуває під загрозою. У цих умовах для нас, членів “четвірки”, які мають спільні цінності, свободу та демократію, стає все більш важливим продовжувати демонструвати міжнародній спільноті нашу тверду прихильність до спільного бачення вільного Індо-Тихоокеанського регіону”, — заявив Фуміо Кісіда.

“Ми зібралися в той час, коли світ оточений конфліктами та напруженістю. У такий час для всього людства важливо, щоб члени “четвірки” рухалися вперед, ґрунтуючись на спільних демократичних цінностях”, — наголосив прем’єр-міністр Індії Нарендра Моді.

У Вашингтоні президент США та глави урядів Австралії, Індії та Японії також обговорили війну Росії проти України. Про це йдеться у заяві на сайті Білого дому. Зокрема, вони визнали неприйнятною загрозу застосування ядерної зброї та закликали всі держави утримуватись від застосування сили проти суверенітету чи територіальної цілісності інших країн.

“Ми висловлюємо наше глибоке занепокоєння війною, яка триває в Україні, включаючи жахливі та трагічні гуманітарні наслідки. Кожен із нас відвідав Україну з початку війни і бачив це на власні очі; ми підтверджуємо необхідність всеосяжного, справедливого та тривалого миру згідно з міжнародним правом, відповідно до цілей та принципів Статуту ООН, включаючи повагу суверенітету та територіальної цілісності”, — йдеться у заяві на сайті Білого дому.

Втім, як пише The Washington Post, у Кремлі зростає розуміння того, що Захід не піддається ядерним погрозам Путіна. Тому Москва шукає нові способи забезпечити дотримання своїх так званих “червоних ліній”.

“Путін шукає більш тонку та обмежену відповідь на те, що Захід дозволить Україні використовувати ракети великої дальності для удару по Росії”, — наголошується в публікації The Washington Post.

Аналітики Інституту вивчення війни (ISW) констатують, що Кремль використовує ядерний шантаж для стримування Заходу щодо подальшої військової підтримки України. Але ці заяви не є ознакою готовності Росії використовувати ядерну зброю.

Читайте також: Сибіга закликав західних партнерів до колективної реакції на загрози ударів з боку РФ по об’єктах атомної енергетики

Нагадаємо, міністр закордонних справ України Андрій Сибіга заявив, що Росія планує атакувати критичні об’єкти ядерної енергетики України перед зимою, і це створює ризики, які матимуть глобальні наслідки.

Прямий ефір