Партнери України усвідомлюють ризики та змінюють підходи у сфері безпеки — оцінка Фесенка

Ілюстрація: gettyimages.com

Партнери України усвідомлюють ризики від Росії не тільки для України, а й для себе. Зокрема розуміють, що обсяги озброєнь, на які виходить Москва, вже становлять небезпеку і для них. Виходячи з цього, змінюють підходи у сфері безпеки, хоча, на жаль, повільно. Таку оцінку дав політолог Володимир Фесенко в ефірі телеканалу FREEДОМ.

“Зокрема, збільшують виробництво зброї та боєприпасів і для нас, і для себе. Це стосується зокрема артилерійських снарядів. Тому що минулого року європейці з жахом, я не перебільшую, з жахом для себе переконалися, що, виявляється, вони не можуть зробити мільйон артилерійських снарядів, які обіцяли Україні. Для порівняння: за даними, які зараз з’явилися — можливо, вони трошки завищені, проте — Північна Корея 3 млн артилерійських снарядів постачає Росії. Росія виходить цього року на виробництво артилерійських снарядів — до 2 млн на рік. А весь Європейський Союз не міг торік виготовити один мільйон артилерійських снарядів”, — прокоментував гість ефіру.

За його оцінкою, у Сполучених Штатах Америки була подібна ситуація, хоч і не настільки драматична, як у Європі.

“Тому зараз змінюється цей підхід. Вони збільшують виробництво зброї. Вони думають зараз про те, як створити боєздатні армії. Тому що виявилось, що теж далеко не в кожній країні Європейського Союзу є боєздатна армія. І приклад України тут для них є дуже показовим. Чому постало питання про вступ України до Євросоюзу? А зараз уже обговорюється не так, як це було ще кілька років тому, й перспектива вступу України до НАТО? А тому, що наші західні партнери розуміють: Україна може стати дуже важливим партнером у сфері безпеки”, — зазначив Володимир Фесенко.

Читайте також: Східний фланг НАТО готується оборонятися від РФ — як це відбувається (ВІДЕО)

Нагадаємо, раніше глави провідних західних розвідок висловилися про російську загрозу. Глава Секретної розвідувальної служби Британії МІ6 Річард Мур та керівник Центрального розвідувального управління Вільям Бернс упевнені, що саме Росія відіграє провідну роль у дестабілізації світової безпеки.

Країни Балтії закликали Євросоюз побудувати оборонну лінію вздовж кордону з Росією та Білоруссю, щоб захистити ЄС від потенційних загроз з боку Москви. Уряди Латвії, Литви та Естонії вже збільшили свої оборонні бюджети та закликають до цього партнерів Альянсу.

Читайте також: “Бухарестська дев’ятка” звернулася до НАТО з проханням відреагувати на вторгнення російських дронів

Прямий ефір