Курська операція радикально змінила сприйняття повномасштабної війни Росії проти України на Заході, показавши, що перемога над країною-агресором можлива і реалістична. Про це в ефірі телеканалу FREEДОМ заявив екскомандир взводу батальйону “Айдар” Євген Дикий.
“Один з очевидних результатів Курської операції — це те, що на Заході радикально змінилася громадська думка. Навіть якби не було ніяких інших результатів, а був тільки один цей, це вже б повністю вартувало її проведення. Оскільки те, наскільки змінилася взагалі вся тональність повідомлень у західних медіа… і не тільки про Курську операцію як таку, а взагалі про нашу війну”, — сказав він.
Як зазначив Дикий, до початку операції в Курській області однією з домінуючих тем у західних ЗМІ був лейтмотив примусу Києва до заморожування конфлікту.
“Хтось діяв абсолютно цинічно і нахабно, а хтось, нібито виявляючи співчуття, готував громадську думку до думки, що, хоч і шкода українців, але факт є факт: проти брухту не попреш, Росія непереможна, пора домовлятися. Але назвемо речі своїми іменами: заморозка конфлікту на російських умовах — це капітуляція України. І це те, від чого нам не слід було очікувати нічого хорошого. Однак Курська операція повністю переломила ситуацію”, — наголосив експерт.
За його словами, ситуація змінилася: тепер на Заході вже не обговорюють, чи можна перемогти Росію, і стало зрозуміло, що перемогти її можливо.
“Далі дискусія вже ведеться із зовсім інших питань. По-перше, обговорюється, хто хоче перемоги над Росією, а хто цього побоюється — такі, на жаль, є і серед наших союзників. По-друге, серед тих, хто згоден з необхідністю перемоги над Росією, ведеться дискусія про те, як цього домогтися. Однак сам факт, що Росія переможна, тепер визнаний не тільки нами, хто знав це завжди, але й західними суспільствами”, — підсумував Євген Дикий.
Читайте також: У США обговорюють підтримку наступу України в Курській області, — WP
Нагадаємо, раніше президент України Володимир Зеленський заявив, що операція ЗСУ в Курській області показала, що Путіну важливіше утримувати чужі території, ніж захищати власні.