Заява прем’єр-міністра Грузії Іраклія Кобахідзе про те, що країна у 2030 році вступить до Європейського Союзу, потрібна владі виключно для того, щоб не порушувати Конституцію. В іншому йде вбудовування Грузії “в російську екосистему”. Протест проти такого вектора розвитку країни не припиниться, проте очевидно, що його необхідно конвертувати в політичний процес. Виборча кампанія з виборів у парламент, які мають відбутися у жовтні, у Грузії де-факто стартувала. Про це сьогодні, 4 червня, заявив політолог Гела Васадзе в ефірі телеканалу FREEДОМ.
“Виборчий процес триває, у Грузії стартувала виборча кампанія. “Грузинська мрія” дала старт. Вистрілила зі стартового пістолета, коли сказала, що знову вносить закон про іноземний вплив”, — коментує він.
На думку Васадзе, перевести громадянський протест у політичну площину можна на основі хартії, запропонованої президенткою Грузії Саломе Зурабішвілі.
“Вона запропонувала політичним партіям підписати хартію, в якій йдеться про те, що йдемо на вибори до парламенту, і цей парламент буде тимчасовим — на один рік. І цей парламент має підготувати нові вибори. І скасувати ті закони, які були. Не один закон про “іноагентів”. Є купа законів. Наприклад, нещодавно було внесено зміни до закону про те, що Центральна виборча комісія може ухвалювати рішення простою більшістю. Якщо раніше була кваліфікованою більшістю, раніше опозиція мала погодитися з тим, що, наприклад, вибори справедливі, то зараз опозиція для цього не потрібна”, — каже політолог.
Ця хартія, як він зазначив, “прекрасна у всіх відношеннях”, але для того, щоб гарантовано перемогти на виборах, опозиції треба йти на них єдиним списком. Чи це вдасться, гість ефіру загадувати не береться.
“Сьогодні є лише один критерій, за яким ми оцінюємо ситуацію: політичні партії готові об’єднатися для того, щоб не допустити попадання Грузії до Росії, чи не готові? Ті, хто не готовий, ті, вибачте, виходить, продалися. Якщо хтось мені скаже, що я неправий, я радикальний — ні, неправда. Я не повірю в те, що ті партії, які не готові сьогодні об’єднатися, не продалися і мають якісь високі цілі чи свою електоральну арифметику. Все залежить від опозиції, опозиційних політиків. Я завжди казав, що в нас опозиція — обійняти і плакати. Нехай вони мене в цьому переконають… На цих виборах буде референдум щодо політичного майбутнього Грузії”, — резюмував Гела Васадзе.
Читайте також: Грузія протестує: життя країни після ухвалення закону про “іноагентів” (ВІДЕО)
Нагадаємо, речник парламенту Грузії Шалва Папуашвілі підписав скандальний закон про “іноагентів” після того, як минулого тижня парламент подолав накладене президенткою країни Саломе Зурабішвілі вето. Тепер, згідно з документом, Мін’юст та Мінфін Грузії отримали право без суду вимагати інформацію та проводити діяльність відповідно до системи “доносів”, запроваджуючи на свій розсуд штрафи щодо організацій.