На засіданні Парламентської асамблеї країн НАТО було ухвалено резолюцію із закликом надати Україні ракети середньої дальності, здатні бити на відстань від тисячі до 5,5 тис. км. Також учасники засідання закликали країни коаліції якнайшвидше прийняти Україну до Альянсу. Хоча резолюція Парламентської асамблеї має не обов’язковий, а рекомендаційний характер, її прийняття дуже важливе. Про це сьогодні, 26 листопада, в ефірі телеканалу FREEДОМ сказав голова Громадської ліги “Україна — НАТО” Сергій Джердж.
Він зауважив, що Парламентська асамблея є платформою, в якій беруть участь парламентарі країн НАТО та близько 15 країн-партнерів.
“Звичайно ж, це рішення не є обов’язковим, воно має такий рекомендаційний характер. Але все-таки це парламентарі важливих країн, від яких ми чекаємо на рішення, і, звичайно, вони роз’їдуться додому, прийдуть до своїх парламентів, і ініціюватимуть просування цих рішень, які були прийняті на Парламентській асамблеї НАТО. Вони переконуватимуть своїх колег підтримати ці рішення. Тож це важливий такий крок. І мені здається, що, навіть якщо ми на сьогодні розглядаємо лише медійну складову, такий інформаційний вплив — це також дуже важливо”, — вважає Джердж.
За його словами, Парламентська асамблея не вперше наголошує на підтримці та прагненні України стати членом НАТО.
“І це лише переконує нас у тому, що це розуміння є серед парламентаріїв різних країн. І чому це ще не трапилося до сьогодні, як би інша розмова. Але важливо, що ми у цьому напрямі працюємо. Вже настільки багато у нас різних форм співпраці, що наступний крок — це саме членство. Важко вигадати ще щось більше, щоб нас зближало”, — висловив думку експерт.
Читайте також: Надати Україні “Томагавки” закликала Парламентська асамблея НАТО — що ще в резолюції (ВІДЕО)
Нагадаємо, 26 листопада у штаб-квартирі НАТО відбулося надзвичайне засідання Ради Україна — НАТО, скликане з ініціативи української сторони у відповідь на застосування Росією проти України нової балістичної ракети середньої дальності (БРСД). Українська сторона подала докладну інформацію щодо удару БРСД по Дніпру 21 листопада.