Парламент Грузії проведе перше засідання на тлі масових протестів — подробиці (ВІДЕО)

Марш протесту в Тбілісі. Фото: t.me/NGnewsgeorgia

Глава грузинського парламенту Шалва Папуашвілі повідомив, що 25 листопада відбудеться перша сесія 11-го скликання законодавчих зборів. Президент країни, опозиційні депутати і громадянський сектор не визнають легітимності нового парламенту. Подробиці — в матеріалі журналістів телеканалу FREEДОМ.

За словами Папуашвілі, першим питанням на порядку денному є визнання повноважень законодавчого органу. На засіданні не будуть присутні опозиційні депутати, які пройшли до парламенту за підсумками виборів.

Опозиційні партії бойкотують роботу парламенту, оскільки міжнародні організації зафіксували фальсифікації, підтасовування та інші порушення на парламентських виборах. Партію “Грузинська мрія”, яка нібито “перемогла”, закликають до проведення нових виборів.

“Без участі чотирьох опозиційних партій, які перемогли і увійшли до парламенту, проводити таку сесію, відкривати першу сесію парламенту політично не матиме жодних підстав”, — вважає політолог, доктор політичних наук Вахтанг Маїсая.

Конституційний суд Грузії зареєстрував позов президентки країни Саломе Зурабішвілі про невизнання результатів парламентських виборів. В інтерв’ю телекомпанії “Мтаварі архі” вона заявила, що “поки жодна партія не увійде до парламенту, “Грузинська мрія” залишиться на політичній самоті”.

“У 2020 році не було відчуття, що країна рухається в іншому напрямку, не було відчуття масової фальсифікації виборів. Було, як завжди, те, що я називаю нормальними фальсифікаціями, і з цього сміються. Але відчуття, що в нас вкрали вибори й країну, не існувало. Сьогодні ситуація зовсім інша. Хто сьогодні увійде до парламенту, той увійде в Росію”, — сказала Зурабішвілі.

Як повідомляє “Эхо Кавказа” з посиланням на спікера Папуашвілі, на майбутнє засідання парламенту не будуть запрошені акредитовані в Грузії дипломати. Аналітики вважають, що причина тому — невизнання країнами, які вони представляють, результатів парламентських виборів у Грузії.

“Участь послів у цьому процесі не важлива, це справа держави. Це свято грузинського народу, і тільки грузинський народ повинен святкувати першу сесію свого парламенту”, — заявив Папуашвілі.

Лідер опозиційної партії “За Грузію” Георгій Гахарія також закликав дипкорпус ігнорувати засідання парламенту, повідомляє “Эхо Кавказа”.

“З повагою прошу акредитованих у нашій країні послів не бути присутніми на першій сесії парламенту 11-го скликання, щоб не дати [“Грузинській”] “Мрії” можливості для спекуляцій і маніпуляцій про легітимізацію [парламенту]”, — заявив Гахарія.

Політологи вважають нелегітимним проведення сесії парламенту однією партією більшості, що “перемогла”, і кажуть про неї як про спробу державного і конституційного перевороту.

“Як тільки правляча партія або цей режим проведе нелегітимну сесію парламентської більшості, то фактично вони переходять на інший рівень конфронтації, це вже державний переворот, зокрема це буде конституційний переворот. Це буде узурпація влади з боку правлячого режиму”, — заявив політолог Вахтанг Маїсая.

Міжнародна спільнота вкрай занепокоєна тим, що відбувається в Грузії. Парламент закликають до проведення розслідування щодо порушень на виборах. Однак ці запити партія “Грузинська мрія” ігнорує.

Як повідомив європейський редактор “Радіо Свобода” Рікард Йозвяк із посиланням на документ, що потрапив у його розпорядження, Єврокомісія вважає, що для початку перемовин щодо вступу Грузії до ЄС країна “має змінити курс”.

“Якщо Грузія не змінить поточний курс дій, який ставить під загрозу її шлях до ЄС, і не продемонструє відчутні зусилля для розв’язання актуальних проблем і реалізації ключових реформ, Єврокомісія не буде в змозі розглянути можливість рекомендації початку переговорів із Грузією [про вступ]”, — написав він.

Як повідомляє Deutsche Welle, ЄС анулював фінансову допомогу в розмірі 121 млн євро, виділену уряду Грузії, і спрямує ці кошти на підтримку громадянського суспільства в країні.

Читайте також: Опозиція Грузії та президентка не визнають результатів парламентських виборів: що відбувається у країні (ВІДЕО)

Як повідомлялося раніше, у партії “Грузинська мрія” відреагували на відмову двох опозиційних партій від мандатів і заявили, що не потребують опозиції в парламенті.

Прямий ефір