Перешкоджання роботі комісії Міністерства культури та інформаційної політики України у Києво-Печерській лаврі ініційовано та профінансовано. Звичайні віруючі дуже далекі від цього конфлікту. Такою думкою поділилася релігієзнавиця Людмила Филипович в ефірі телеканалу FREEДОМ.
“Люди досить далекі від того, що відбувається у Лаврі. Ті, хто приїхали туди і демонструють свою підтримку, роблять це не за власним бажанням, це явно з ініціативи, можливо, місцевих батюшок і за фінансової підтримки. Сьогодні людині просто так зірватися з місця зі звичайної сільської парафії, із тієї ж самої Буковини, поїхати до Києва — це досить складний захід”, — коментує гостя ефіру, наголошуючи на тому, що багато спілкується з парафіянами.
На її думку, роботі комісії перешкоджає невелика група “агресивних активістів”, для переважної більшості віруючих, особливо у сільських парафіях, загострення навколо Лаври стало несподіванкою.
“Життя в сільських парафіях відбувається зовсім за іншими правилами, з іншими швидкостями, за інших умов. Там священики більше дослухаються до думки народу, а народ стає все більш тверезим”, — зазначила Филипович.
Вона пояснює, що віруючим в Україні зрозуміліші й набагато важливіші традиції та символи, ніж догмати та взаємини церкви та держави.
“Для звичайного православного віруючого головне навіть не те, які догмати, які концепції, які особливості відносин між державою та церквою. Найголовніше — щоби не чіпали традицію, до якої вони звикли, щоб не змінювали календар, не змінювали дати святкування великих свят”, — говорить Людмила Филипович.
Вона додала, що людям треба пояснювати, що претензії Української держави до УПЦ не поширюються на парафіян цієї церкви.
Читайте також: “Русский мир”, зв’язок із Кремлем і боротьба за Києво-Печерську лавру: яку загрозу Україні несе Московський патріархат