Система протиповітряної оборони (ППО) над Москвою виявилася малоефективною. Для боротьби з атаками безпілотників у Росії застосовують не тільки зенітно-ракетні комплекси, системи радіоелектронної боротьби (РЕБ), а й антидронові рушниці, мобільні патрулі та споруди для підйому зенітного ракетно-гарматного комплексу “Панцир-С1”. Про це сьогодні, 7 вересня, в ефірі телеканалу FREEДОМ розповів військовий експерт Українського інституту майбутнього Іван Ступак.
“Насправді не все обмежиться тільки зенітним ракетно-гарматним комплексом “Панцир-С1″, гармати С-300, С-400. Є, там маса всього. Є патрулі, які патрулюють з антидроновими рушницями. Стоять великі комплекси радіоелектронної боротьби (РЕБ), завдання яких придушити сигнал. Росіяни цим дуже сильно займаються, особливо в Москві, в Московській області. Найцікавіше, що ті дрони, які придушені були, вони й завдають найбільшої шкоди цивільним об’єктам Російської Федерації. Тобто це нонсенс. Як можна придушувати безпілотник у міській забудові? Працюють же сили земного тяжіння. Щойно безпілотник втрачає сигнал, він рухається у напрямку до землі під дією сили тяжіння і зустрічається з першим-ліпшим об’єктом. Це може бути житловий будинок, гараж. Тому страждають прості росіяни”, — пояснив він.
Експерт також відзначив використання мобільних патрулів, роботу з радарами та розробку інженерних споруд для підйому комплексів “Панцир”.
“Використовуються і мобільні патрулі, які з автоматичною зброєю, зокрема і з пістолетами, автоматами, кулеметами, намагатимуться на підходах збивати безпілотники. Але я бачу, що окремий напрямок — це робота з радарами. І ноу-хау — це встановлення комплексу “Панцир” на штучно створені піраміди, якісь інженерні споруди, які просто ставляться для збільшення висоти огляду. Тому що “Панцир” бачить тільки вище 40 м від землі, все, що нижче 40 м — він сліпий”, — розповів він.
Читайте також: Росія зазнає атак загадкових безпілотників — подробиці (ВІДЕО)