Пам’ятка архітектури обласного значення: ракети РФ зруйнували кінноспортивну школу на Харківщині (ВІДЕО)

Ілюстративний скріншот: uatv.ua

Напередодні російська ракета повністю знищила дитячо-юнацьку кінноспортивну школу в Харківській області. Цей комплекс був пам’яткою архітектури. Там постійно проходили реабілітаційні заняття для дітей і дорослих, повідомляє FREEДОМ.

Взимку нинішнього року в кінноспортивній школі проводилися реабілітаційні заняття для харківських рятувальників разом із сім’ями. Поспілкуватися з тваринами і відволіктися від жахів війни тоді змогли і діти, і дорослі.

“Вони всі такі красиві, могутні, справжні, як наші українські козаки. Дуже добре і дуже приємно!” — сказала дружина рятувальника Оксана Таран.

Не минуло й пів року, як харківські рятувальники знову приїхали за цією адресою, але вже не для реабілітації. Російські окупанти в ніч на 30 травня вдарили по території комплексу балістикою, почалася сильна пожежа, з якою довелося боротися чотирьом екіпажам вогнеборців.

“Працювали приблизно 10 годин. Будівля стара, пам’ятка архітектури, велике пожежне навантаження, солома, дерев’яні опорні конструкції — це все для нас становить досить велику проблему”, — пояснив заступник начальника пожежної частини Дмитро Работуєв.

Путінські терористи знищили ракетами манеж Харківської зооветакадемії — пам’ятку архітектури, побудовану понад 100 років тому. Микола працює тут 33 роки, у момент вибуху його на місці не було. Чоловік одним із перших викликав рятувальні служби та прибіг на місце пожежі.

“Це пам’ятка архітектури обласного значення. Блоком були п’ять стаєнь. У критому манежі були по периметру оглядові майданчики, там апаратуру різну встановлювали, і навчальні заняття проводили, крім спортивних занять. Були класи, комп’ютери, минулого року мої дві вихованки захистили там кандидатські дисертації, я був їхнім керівником”, — розповів завідувач кінноспортивного комплексу Микола Петрушко.

Уся інфраструктура комплексу виявилася зруйнованою вщент. Тут до війни була дитячо-юнацька спортивна школа, кінний театр і база для занять студентів-ветеринарів. Після початку широкомасштабного вторгнення РФ в Україну, коней евакуювали в Полтавську область, 2023 року вихованців повернули, комплекс почали реконструювати. Діти й дорослі, які приїжджали сюди з різних куточків Харкова й області, доглядали за кіньми, займалися кінним спортом і виступали на змаганнях, сьогодні не можуть оговтатися від шоку.

“Горе для них, для всіх нас, хто тут був. Це горе, тому що це була частина життя. Це не робота, не спорт, воно все живе було. Це не домашні улюбленці, як коти, собаки, зайчики та кролики, це велика сильна, добра, чуйна тварина. Слухає тебе, команди твої виконує”, — додав Петрушко.

На стайнях доглядали за сорока кіньми не тільки з Харкова. Тут були тварини, евакуйовані з-під обстрілів Донецької та Луганської областей, також тут був притулок для собак. Від початку травня, коли росіяни пішли в новий наступ на півночі Харківської області, було ухвалено рішення про вивезення коней і персоналу в більш безпечне місце. Усім цим опікувалася адміністрація Дергачівської громади, яка протягом останніх двох років взяла турботи про кінний комплекс на себе.

“Дійсно великі сили були вкладені у відновлення цієї школи. Вона працювала як реабілітаційний центр для наших діточок. Ви багато знімали репортажів, бачили, наскільки діти були адаптовані під час війни, і коні допомагали нашим дітям реабілітуватися. На щастя, тварини не постраждали, тому що після першого влучання, сюди, на територію цього закладу, були евакуйовані наші коні, за допомогою біотехнічного університету, волонтерів, наших працівників. Всі тварини були збережені та вивезені на безпечну територію разом із нашими вихованцями”, — розповів начальник Дергачівської міської військової адміністрації В’ячеслав Задоренко.

За словами Задоренка, амбітна мета відновити кінноспортивний комплекс і запустити заняття для дітей залишається, попри колосальні руйнування. Усі документи щодо його модернізації та реконструкції готові, і будуть повторно розглянуті після закінчення бойових дій.

Читайте також: “Це наша земля і все буде добре”: як Харківщина оговтується після масованої атаки РФ (ВІДЕО)

Прямий ефір