Пакет військової допомоги Україні на понад 160 млн євро оголосила Данія 

Прапор Данії. Фото: gettyimages.com

Новий, 19-й пакет військової допомоги надасть Україні Данія. Його вартість оцінюють у 161 млн євро. Кошти спрямують на підтримку оборонної промисловості країни, закупівлю обладнання для винищувачів F-16, виробництво військової техніки в короткій та довгостроковій перспективах. Про це сьогодні, 19 червня, повідомили на сайті Міноборони Данії, інформує FREEДОМ.

Серед іншого новий пакет допомоги передбачає укладення низки різноманітних угод із партнерами щодо закупівель і передавання з боку союзної оборонної промисловості. Зокрема, очікується, що Україна отримає більше обладнання для підтримки переданих Данією літаків F-16.

Очільник Міноборони Данії Трольс Лунд Поульсен заявив, що за допомогою останнього пакету допомоги його країна забезпечує “максимально можливу підтримку потреб України на полі бою тут і зараз”.

“Але у нас також є зобов’язання Данії щодо гарантування безпеки підтримати Україну в найближчі 10 років. Саме тому ми створили данську модель підтримки через українську оборонну промисловість, що допоможе нарощувати українське виробництво військової техніки в короткостроковій і довгостроковій перспективах”, — додав Поульсен.

Читайте також: Данія — перша країна НАТО, яка інвестуватиме у виробництво озброєння в Україні, — Умєров

Раніше Данія анонсувала розширення підтримки українських зброярів ще на близько 170 млн дол. — такий донат вона зробить у межах проєкту ZBROYARI: Manufacturing Freedom. 

Прямий ефір