Законопроєкт про допомогу Україні отримає підтримку, як тільки буде поставлено на голосування в Палаті представників США. Таку думку в ефірі телеканалу FREEДОМ висловив директор Центру міжнародних досліджень Володимир Дубовик.
Він нагадав, що є чотири окремі законопроєкти — про допомогу Україні, Ізраїлю, Тайваню та іншим пріоритетам національної безпеки. Голосування щодо кожного пакету пройде окремо.
“Нас найбільше цікавить, звісно, пакет, який стосується України. Є ще один по Ізраїлю, ще один по Азійсько-Тихоокеанському регіону, тобто про підтримку Тайваню та протидії Китаю. Є один — така збірна солянка, в якому, зокрема, також є цікаві речі для України, наприклад використання заморожених російських засобів для підтримки України”, — сказав Дубовик.
Він не виключає якоїсь процедурної тяганини щодо пакета допомоги Україні.
“Але як тільки його буде поставлено вже на голосування, практично напевно він отримає підтримку. Тому що ми знаємо — справді значна більшість членів Палати представників виступають за підтримку України. А ті люди, які виступають проти (переважно це республіканці та прихильники Трампа), вони можуть зібрати велику кількість голосів “проти”, але вони не зірвуть, все одно не наберуть більшості й навіть близько не підійдуть до більшості. Тобто насправді багато республіканців, які вважають, що треба Україну надалі підтримувати. Здається, що й практично вся фракція Демократичної партії проголосує за цей закон”, — вважає Дубовик.
На його думку, для України навіть добре, що ці законопроєкти розділили, бо один великий законопроєкт міг би набрати більше голосів “проти” з низки причин.
“Питання в тому, що потім потрібно зі всіх цих законопроєктів, які пройдуть, зібрати якісь основні елементи в єдиний пакет, який речник Джонсон потім планує повернути до Сенату. Сенат вже заявив — у Сенаті демократи мають невелику перевагу у кількості — що вони швидко проголосують “за”. І президент Байден також сказав, що він швидко підпише його. Тобто там вже після голосування в Палаті представників особливої тяганини й затримок бути не повинно”, — підкреслив Дубовик.
Читайте також: Чотири окремі пакети допомоги: спікер Палати представників США представив свій план допомоги Україні
Нагадаємо, раніше координатор зі стратегічних комунікацій Ради національної безпеки Сполучених Штатів Джон Кірбі заявив, що Палата представників США має якнайшвидше поставити на голосування питання фінансування Ізраїлю та України. Також до Конгресу США звернулася голова Європейської комісії Урсула фон дер Ляєн.