П’ять пунктів для приближення перемоги України над РФ: Зеленський виступив на засіданні міністерського круглого столу в Марракеші

Володимир Зеленський. Фото: president.gov.ua

Президент України Володимир Зеленський сьогодні, 12 жовтня, виступив на четвертому засіданні міністерського круглого столу щодо підтримки України в Марракеші (Марокко). Президент закликав міжнародну спільноту забезпечити безперервність підтримки України в її протистоянні російській агресії та запропонував п’ять пунктів, щоби наблизити перемогу над РФ. Про це повідомляє FREEДОМ з посиланням на пресслужбу глави держави.

Президент згадав жахливе стихійне лихо, яке сталося цієї осені. 8 жовтня був рівно місяць після землетрусу в Марокко, що забрав життя багатьох людей, зруйнував будинки, залишив дітей сиротами. Зеленський висловив співчуття всім, хто втратив своїх близьких, і подякував тим, хто допоміг людям врятуватися від стихійного лиха.

“Ніхто не може зупинити стихійні явища, що сталися на планеті. Але всі ми повинні дбати, аби ще й зла стихія людської природи не знищувала життя та не залишала по собі руїни. І ми мусимо співпрацювати, щоб урятувати від знищення кожен народ, проти якого були відкриті ворота терору чи агресії”, — сказав він.

Глава держави подякував всім, хто допомагає Україні в захисті від неспровокованої та жорстокої агресії Росії, хто допомагає у відбудові України після атак російської артилерії, ракет та іранських безпілотників-камікадзе. Майже 3 тисячі іранських безпілотників були використані проти українців у війні терору, зазначив він.

“Але, будь ласка, пам’ятайте, що коли йдеться про захист життя від агресії й терору, один із головних чинників — це безперервність підтримки. Від цього залежить стійкість опору. Коли агресор виходить на траєкторію свого програшу, як вийшла Росія у війні проти нас, він завжди розраховує лише на одне. Він не готовий визнати помилковість рішення про агресію. Він не готовий забратися з чужої землі. Поки що ні. Але цей день настане. І щоб запобігти цьому, Росія намагається зробити останню ставку — ставку на те, що світ не зможе підтримувати захист життя та свободи нації стільки, скільки потрібно”, — пояснив президент.

Зеленський запропонував пʼять пунктів:

  • Проти кожного, хто руйнує життя, потрібні такі потужні й справді глобальні санкції, щоб сам руйнівник життя найбільше заплатив за агресію й терор.
  • Активи агресора та активи всіх, хто допомагає йому, мають бути конфісковані та спрямовані для компенсації заподіяної шкоди.
  • Потрібні реальні гарантії довгострокової фінансової підтримки захисту життя. Стійкість оборони завжди базується на стійкості суспільства. І коли є така підтримка, в агресорів і терористів не буде ілюзій, що вони можуть вистояти й виграти щось для себе. Використання коштів має повністю контролюватися та бути підзвітним. Саме так, як це відбувається з коштами для України.
  • Має бути запроваджений надійний механізм стимулювання приватних інвестицій для нації, яка веде справедливу оборону, зокрема механізм страхування воєнних ризиків та мультиплікації донорського капіталу приватним капіталом.
  • Активізація експортно-кредитних агентств та проєктного фінансування, щоб забезпечити реалізацію інвестицій та інфраструктурних проєктів.

“І коли ми говоримо про все це, важливо почути не лише Україну. Саме це робить Україну стійкою в боротьбі за незалежність і наближає перемогу нашої нації, яка може стати прикладом допомоги для будь-якої іншої вільної нації. Разом ми можемо створити робочу модель того, як зробити світ безпечним від злого елемента людської природи”, — резюмував Зеленський.

Читайте також: Візит Зеленського до Брюсселя — що союзники пообіцяли президенту для зміцнення оборони України (ВІДЕО)

Прямий ефір