П’ять напрямків майбутнього засідання формату “Рамштайн” перелічила політологиня

Олеся Яхно. Фото: uatv.ua

Майбутня зустріч формату “Рамштайн” для України має кілька важливих складників: своєчасне надання вже виділеної військової допомоги, нові пакети підтримки, навчання українських військових, а також рішення щодо мирних ініціатив та інших потреб України. Про це сьогодні, 4 січня, в ефірі телеканалу FREEДОМ розповіла політологиня Олеся Яхно.

Цьогорічний “Рамштайн” стане поєднанням обговорення як поточних завдань і потреб України, так і питань середньострокових та довгострокових.

“По-перше, це поточна необхідна допомога в контексті сьогоднішніх військових завдань України, в контексті зимового періоду, який Росія традиційно використовує для завдання ударів по інфраструктурі”, — сказала Яхно.

По-друге, зустріч важлива з погляду надання допомоги в період транзиту влади в США, у плані завершення реалізації зобов’язань, озвучених адміністрацією президента Джо Байдена.

По-третє, на “Рамштайні” важливо обговорити питання переходу координації військової допомоги від США до НАТО, цей процес уже почався.

“Уже було заявлено про те, що Контактна група (формат “Рамштайн”, — ред.) перейде з-під контролю США під контроль нового центру, який було анонсовано в липні на саміті НАТО, і який було створено в німецькому Вісбадені. Центр займатиметься супроводженням як допомоги Україні, так і навчанням українських військових”, — пояснила політологиня.

Четвертий напрямок — довгостроковий, він стосується “мирних ініціатив”, які лунають зокрема і з боку потенційної нової адміністрації США. І вже на січень анонсовано візит до Києва спецпредставника США по Україні та Росії Кіта Келлога.

“До цього Келлог у соцмережі висловив велике співчуття з приводу масованого обстрілу України, який Росія здійснила на Різдво. Але водночас він написав, що США активно спостерігають за діями двох сторін і вивчають ситуацію. А оскільки формат “Рамштайн” передбачає певне спілкування, то, можливо, і цієї теми торкнуться — щодо формування спільного сценарію з примусу Росії до миру“, — припустила Яхно.

Крім того, майбутній “Рамштайн” стане першим після дозволу США, Британії та Франції використовувати свою далекобійну зброю для ударів по військових об’єктах Росії.

“Ймовірно, буде проведено аналіз наявних результатів і визначено нові потреби в допомозі”, — додала політологиня.

Читайте також: Про очікування від 25-ї зустрічі у форматі “Рамштайн” розповів радник голови ОПУ

Як повідомлялося раніше, 25-та зустріч Контактної групи з оборони України (формат “Рамштайн”) запланована на 9 січня. Вона відбудеться в Німеччині на базі “Рамштайн” під головуванням глави Пентагону Ллойда Остіна.

Прямий ефір