П’ять найгарячіших точок на сході України: військовий оглядач розповів про оперативну ситуацію на фронті

Українські військові. Ілюстративне фото: Facebook/Генштаб

Російська окупаційна армія попри великі втрати продовжує спроби продавити оборону Збройних сил України у п’яти найгарячіших точках фронту. Про це сьогодні, 8 лютого, в ефірі телеканалу FREEДОМ сказав військовий оглядач, колишній речник Збройних сил України Владислав Селезньов.

“Ситуація там дуже складна. П’ять основних і п’ять фактично критичних областей на східному фасі російсько-українського фронту, де путінська армія попри величезні людські й технічні втрати продовжують спроби протиснути нашу оборону, — це напрямок на Куп’янськ, це Лиманський напрямок, це напрямок у районі Бахмута, це Авдіївка, Мар’їнка, Красногорівка, там традиційно йдуть бої, і це район Вугледара. Коли ми з вами часто чуємо повідомлення про те, що ось-ось Путін перейде в масштабний контрнаступ, я завжди ставлю собі запитання, а що відбувається зараз на фронтах”, — сказав Селезньов.

Він зазначив, що з 25 січня практично безперестанку тривають найпотужніші піхотно-артилерійські атаки в районі Вугледара, де армія РФ зосередила щонайменше 3 свої бригади й до 5 полків, намагаючись видавити українських військових на цій ділянці фронту.

“У них нічого не виходить. Вони зазнають величезних втрат, але, тим не менш, безперервні і багатогодинні атаки тривають. Місто-фортеця Бахмут, воно у всіх на слуху останні 5 місяців. Путінська армія увірвалася на околиці міста, і тривають бої на півночі, на сході, на півдні цього населеного пункту. Але майбутнє, доля міста-фортеці Бахмут напряму залежить від того, чи вдасться українським Силам оборони втримати хоча б одну лінію постачання. Очевидно, що без стабільного зв’язку між Бахмутом і великою землею утримати цю ділянку буде вкрай складно”, — сказав Селезньов.

Що стосується ситуації в напрямку на Куп’янськ та на Кремінну, то там, за даними військового оглядача, російська окупаційна армія розмістила одну з найелітарніших своїх частин — 76 повітряно-десантну дивізію. Там ідуть дуже сильні бої.

“Ми бачимо досить серйозне збільшення російських втрат. Вчора було понад 1 000 загиблих російських солдатів, сьогодні — практично 1 000. Тобто Путін не звертає уваги абсолютно на величезні людські втрати, тому що бачить перед собою мету вийти до початку березня на адміністративний кордон у Донецькій і Луганській області, і до цієї мети прагне. Наскільки успішним буде його наступ? Я маю досить серйозні сумніви, тому що 42% території Донецької області все ще перебувають під контролем українських Сил оборони, а система рубежів оборонних позицій і, власне кажучи, подекуди й навіть рельєф місцевості всіляко сприяють тому, щоб українська армія не просто тримала оборону, а ще й накопичувала сили, засоби й ресурси для подальшого контрнаступу”, — сказав Селезньов.

Він також зазначив, що російська пропаганда всіляко приховує реальні втрати армії РФ. Селезньов вважає, що генерали РФ не особливо переймаються такими питаннями, як евакуація тіл загиблих російських солдатів. Зокрема, про це свідчать короткі відео з лінії фронту, на яких видно, що тіла “залишаються на пожирання диким звірам або ж просто гниють просто неба”.

Читайте також: Неважливо які втрати, головне — продавлювати позиції ЗСУ, — Гайдай про тактику окупантів

Прямий ефір