Озброєння, політичний тиск, ідеологія: цілі візиту Путіна в КНДР назвала Гриценко

Аліна Гриценко. Скріншот: uatv.ua

Володимир Путін сьогодні, 18 червня, прибув до КНДР. Головна мета візиту — озброєння. Не менш важливою метою поїздки є політичний тиск на Захід — Путін хоче продемонструвати союз двох авторитарних ядерних країн. Північній Кореї також вигідна ця співпраця з РФ, адже вона отримує валюту, гуманітарну допомогу, нафтопродукти тощо. Про це сьогодні, 18 червня, в ефірі телеканалу FREEДОМ розповіла докторка філософії з політології, головна консультантка Національного інституту стратегічних досліджень Аліна Гриценко.

“Росія від початку повномасштабного вторгнення, перебуваючи під величезним тиском з боку Заходу, маючи дуже токсичну репутацію на міжнародній арені, по суті своїй залишається дедалі більше й більше ізольованою. Фокус уваги російського керівництва заточений на спонсорування і продовження війни проти України і дуже обмежена кількість країн можуть Росії в цьому допомогти. Росія розраховує на допомогу з озброєнням від КНДР”, — сказала вона.

Північна Корея не збирається віддавати все озброєння, оскільки готується до війни, але їй вигідно отримувати гуманітарну допомогу, валюту, нафтопродукти від Росії, тому якоюсь кількістю вони готові пожертвувати.

“Росія отримує від Північної Кореї необхідне озброєння в обмеженій кількості. Керівництво Північної Кореї страждає на параною і активно готується до війни, тому вони не готові постачати Росії абсолютно все і залишитися ні з чим. Але при цьому від Росії в обмін на озброєння Північна Корея отримує валюту, що допомагає спонсорувати розробку озброєнь, зокрема і зміцнення ядерного потенціалу. Також отримує гуманітарну допомогу. Це взаємовигідна співпраця дійсно для обох країн”, — розповіла експертка.

Росія вчить військових Північної Кореї. Здебільшого це стосується сектору авіації.

“Північна Корея домовляється про навчання своїх військовослужбовців на території Російської Федерації. Є дані про те, що північнокорейські льотчики проходять навчання як на винищувачах, так і в цивільній авіації”, — зазначила Гриценко.

Путін використовує співпрацю з КНДР як тригер для Заходу, який стурбований дружбою ядерних диктатур.

“Дуже важливо для Путіна створити видимість союзу з КНДР, що може послужити потенційним тригером. Коли дві авторитарні країни з диктаторськими режимами, що володіють ядерною зброєю, об’єднуються — це не може не турбувати Захід”, — сказала експертка.

Не тільки Захід, але й Китай стурбований співпрацею Північної Кореї та Росії.

“Ще Росія отримує наслідки у вигляді негативної реакції Китаю. Тому що співпраця Росії та КНДР не відповідає інтересам Китаю, який є ядерною державою, входить до ядерного клубу і зацікавлений у тому, щоб зберігати режим нерозповсюдження”, — пояснила Гриценко.

Вона також зазначила, що поїздка Путіна в КНДР стратегічно важлива для Росії, що підтверджується тим фактором, що самітник Путін виїхав за межі РФ на два дні.

“Путін виїжджає за межі Росії досить рідко. Це обумовлено цілою низкою факторів. Один із ключових — ордер на арешт Міжнародного кримінального суду. Також це питання безпеки. Путін побоюється за своє життя і побоюється переміщатися повітрям”, — резюмувала експертка.

Читайте також: Уперше за 24 роки: Путін вирушив із дводенним візитом до Північної Кореї

Прямий ефір