Озброєння для наступальних операцій: складові нового пакету військової допомоги Україні проаналізував експерт

Юрій Федоров. Фото: uatv.ua

Головна відмінність нового пакету військової допомоги, який нададуть Україні США, від попередніх, — наявність важкої бронетехніки, необхідної для наступальних операцій. Це ж стосується й очікуваних поставок від інших союзників України. Очевидним є якісне розширення номенклатури. Про це в ефірі телеканалу FREEДОМ сказав кандидат історичних наук, професор Празького муніципального університету, військовий експерт Юрій Федоров.

На його думку, новий пакет від США є “переломним”, насамперед це стосується постачання 50 бойових машин піхоти Bradley (“Бредлі”).

“Це перше постачання порівняно важкої бронетехніки, яка необхідна насамперед для наступальних операцій. 50 таких бойових машин піхоти — це не надто багато. Але я розумію, що це перша ластівка у якісному розширенні номенклатури військової допомоги, яку західні союзники надають Україні. Тому що паралельно з постачанням цих БМП узгоджено постачання французьких колісних танків AMX-10 RC, це дуже серйозна зброя, і постачання західних німецьких бойових машин піхоти Marder (“Мардер”)”, — коментує Федоров.

Експерт наголосив: таким чином розширюється номенклатура постачання. Він нагадав, що раніше союзники України таких наступальних озброєнь не надавали, незважаючи “на аргументовані прохання Києва”.

У новому пакеті допомоги Федоров також акцентує увагу на 100 бронетранспортерах M113 та самохідних гаубицях.

“Важливе місце у цьому пакеті допомоги, який підписано та буде реалізовано найближчими тижнями, посідають 18 самохідних артилерійських установок “Палладін”. Це 155-міліметрові, найважчі артилерійські установки, найбільше калікаберні, які досі перебувають на озброєнні американської армії, і дуже добре себе зарекомендували. Відповідно, буде поставлено й артилерійські боєприпаси до цих САУ, високоточні боєприпаси”, — констатує експерт.

Він додав, що у переліку, опублікованому Міністерством оборони Сполучених Штатів, не зазначено назву цих боєприпасів, але, найімовірніше, це керовані Excаlibur (“Екскалібур”), троєкторія яких коригується в польоті у взаємодії із супутниками.

“Загалом, це дуже серйозний пакет допомоги, який показує, що слова [держсекретаря США] Ентоні Блінкена про те, що Сполучені Штати будуть разом з Україною, — це не слова, а справи”, — підсумував Юрій Федоров.

Читайте також: Військова допомога Україні на 3 млрд дол.: вміст нового пакету розкрив Пентагон

Прямий ефір