Отримання політичного дозволу на удари по РФ перебуває на фінальній стадії, — Буряченко

Олексій Буряченко. Фото: uatv.ua

Захід розглядає політичне рішення про дозвіл на далекобійні удари по військових об’єктах на території РФ як крок до ескалації. Тому консультації тривають. Однак ухвалення рішення — на фінальній стадії. Про нього можуть оголосити на полях Генасамблеї ООН у Нью-Йорку наприкінці вересня. Таку думку в ефірі телеканалу FREEДОМ сьогодні, 15 вересня, висловив кандидат політичних наук, голова “Міжнародної асоціації малих міст” Олексій Буряченко.

“Захід все ще сприймає політичний дозвіл бити вглиб території Російської Федерації, навіть із превентивною функцією, далекобійною зброєю як певний рівень ескалації”, — зазначив політолог. 

На тлі політичної ситуації та виборчого процесу в Сполучених Штатах, Америка просить партнерів, які передають Україні далекобійні ракети, як-от Британію, щоб усе-таки, якщо надавати цей дозвіл, то робити це синхронно. Про це свідчать перемовини західних лідерів, що відбулися нещодавно, каже Буряченко. 

“Газета The Guardian уже заявила, що таке політичне рішення британці ухвалили давно. Але все одно за фактом політичні консультації тривають. Звичайно ж, і Сполученим Штатам, і Британії, і в принципі колективному Заходу необхідно відповідати чимось на те, що Росія обстрілює мирні міста України, проводить атаки цивільних об’єктів щодня. Ба більше, Іран уже з великою ймовірністю передав балістичні ракети малої дальності Росії. Тобто має бути якась симетрична відповідь, з одного боку. А з іншого боку, вони намагаються розділити певний рівень відповідальності, щоби знизити той самий рівень ескалації з боку РФ”, — сказав гість ефіру.

Тому дискусії, вважає Буряченко, відбуваються максимально інклюзивно, із залученням великої кількості країн-союзників України.

“Хоча такі ракети нам передають тільки три країни: Сполучені Штати (ракети ATACMS), Британія (Storm Shadow) і Франція (Scalp). Але проговорюється ця можливість (нанесення ударів, — ред.), як бачимо, і в антипутінській коаліції у форматі “Рамштайн”, що відбулася нещодавно за участі президента України”, — зазначив Буряченко. 

Він нагадав, що окремий трек переговорів провели днями президент Сполучених Штатів Джо Байден і прем’єр-міністр Британії Кір Стармер. А до цього спільні позиції узгодили з українським керівництвом держсекретар США Ентоні Блінкен і глава МЗС Британії Девід Леммі в межах візиту до Києва.

“Тобто процес триває. І отримання Україною такого політичного дозволу, звичайно ж, перебуває на фінальній стадії. Я переконаний, що Київ його отримає. Думаю, що остаточно це питання обговорять на Генасамблеї Організації Об’єднаних Націй, щоб укотре показати, хто, власне кажучи, агресор. Показати, що Російська Федерація порушує всі можливі й неможливі міжнародні норми та договори, і насамперед Статут ООН. Що вона задіює у своїй нічим не спровокованій війні проти України зокрема ресурси підсанкційних держав — Північної Кореї та Ірану. Світ має відповісти на всі ці загрози глобальній безпеці”, — сказав політолог. 

Кір Стармер за підсумками переговорів із Джо Байденом заявив, що вони домовилися про сильні рішення, доповнив спікер.

“Тому, я думаю, що в цьому процесі з великою вірогідністю остаточно будуть поставлені крапки над “і” вже найближчим часом, саме на полях Генасамблеї Організації Об’єднаних Націй”, — резюмував Буряченко.

Читайте також: Далекобійні удари по РФ: союзники України близькі до консенсусу (ВІДЕО)

Нагадаємо, Єврокомісія продовжує підтримувати зняття обмежень на використання Україною озброєнь, переданих країнами ЄС, по території Росії, всупереч останнім заявам Путіна. 

Читайте також: Дискусія про список цілей для далекобійних ударів по РФ ще не завершена — думка директора Центру міжнародних досліджень

Прямий ефір