Україна пропонує ввести військовий податок на російський СПГ (скраплений природний газ). Це знизило б доходи Кремля, які він відправляє на війну проти України, і вони могли б піти на виплату репарацій Україні. Цю ідею можуть підтримати як США, так і Європейський Союз. Однак ЄС може зіткнутися з тим, що Угорщина знову почне погрожувати заблокувати це рішення. Про це в ефірі телеканалу FREEДOM розповів кандидат економічних наук, головний консультант Національного інституту стратегічних досліджень Іван Ус.
“Це дуже хороша ідея. Але Угорщина блокує все, що йде на допомогу Україні, тому треба бути готовим до цього сценарію. Хоча ЄС теж потрібно згадати статтю 7 Амстердамського договору, що стосується дій ЄС. Вона містить частину 3, яка позбавляє країну-члена ЄС права голосу. До слова, багато років тому в ЄС уже був подібний прецедент — це правило використовувалося проти Австрії. І, мені здається, Угорщина напрошується на те, щоб вона була наступною. З Угорщиною потрібно вести діалог з позиції “батога і пряника”. Вона має розуміти, що перебуває в ЄС, а не в Євразійському економічному союзі. Тому до країн ЄС, які виступають з антиєесівською політикою, з антиєесівською лінією, потрібно використовувати більш жорсткі підходи”, — зазначив економіст.
На його думку, США має бути вигідна ця ідея, тому вони можуть цілком її підтримати.
“Що стосується США, з одного боку, вони, звісно, хочуть більше продавати своїх ресурсів у Європу, і вони не будуть задоволені будь-яким ресурсам із Росії. Але якщо будемо говорити про якийсь механізм компенсування, то це складеться в канву, заявлену Кітом Келлогом. Тобто, якщо Росія буде продавати, а Європа хоче в неї купувати, то Росія має бути готовою до того, що гроші йтимуть не просто у РФ, а через окрему структуру, яка перерозподілятиме ці потоки на Україну та Росію. Якщо Росія відмовиться від цієї схеми, тоді все — більше вона нічого продавати не буде”, — розповів гість ефіру.
Він додав, що США і Дональд Трамп, зокрема, не будуть надто раді заявам Орбана, що він хоче купувати російський газ через Україну, відмовившись від американського СПГ.
“Тому, я думаю, дуже скоро Трамп і його оточення дадуть зрозуміти Орбану, що в такому випадку він явно грає проти інтересів адміністрації США”, — резюмував Іван Ус.
Читайте також: Регулярні удари по НПЗ призведуть до колапсу в російському нафтопромі, — Криволап
Нагадаємо, раніше спецпредставник президента США Дональда Трампа з питань України та Росії Кіт Келлог в інтерв’ю Fox News сказав, що Сполучені Штати розглядають можливість закупівлі американської зброї для України коштом доходів від заморожених російських активів.