У Росії пропонують заборонити викладання основ критичного мислення. З такою ініціативою виступив професор департаменту гуманітарних наук Фінансового університету при уряді Росії Дмитро Винник. Він називав цю дисципліну “прикладною русофобією”. Під підозру потрапила і філософія, інформує FREEДОМ.
Братськ — Школа №24. В один із місцевих пабліків виклали відео, де вчитель ображає учня і погрожує його вбити. Образами педагог не обмежилася. За словами автора ролика, вона била учня руками і ногами.
На ситуацію відреагували в мерії Братська. Батьків запевнили, що почалося службове розслідування. Утім, для Росії, схоже, це вже звична ситуація.
Не так давно класний керівник однієї з російських шкіл назвала восьмикласника зрадником за те, що той запізнився на конкурс до 23 лютого.
Пізніше вчителька все ж таки звільнилася зі школи. І все — завдяки розголосу в соціальних мережах. Однак незабаром про подібні ситуації навряд чи буде відомо широкому загалу, адже російським школярам заборонили користуватися смартфонами в школах.
“Заборонено використовувати на уроках мобільні телефони (за винятком екстрених випадків). Обговорювали з вами це питання — батьки і вчителі просили підтримати цю норму. Ухвалене рішення підвищить якість освіти наших дітей”, — повідомив спікер Державної Думи РФ В’ячеслав Володін.
Президент Росії Володимир Путін і зовсім дав доручення ухвалити указ про заборону публікацій постів, що “ганьблять гідність вчителів”, — за аналогією із законом про “дискредитацію”.
У РФ хочуть заборонити не тільки відстоювати свої права, а й критично мислити.
Професор департаменту гуманітарних наук Фінансового університету при уряді Росії Дмитро Винник запропонував заборонити у вишах викладання основ критичного мислення і фактчекінгу.
“На мій погляд, система освіти перебуває в періоді краху, тому що все так чи інакше починає підкорятися одній меті, і якій — ви знаєте: “Згубний вплив Заходу, вони хочуть нас знищити, ми маємо всіх перемогти” тощо… Сказати, що це успішний процес, — поки що ні. Але системно, на жаль, тенденція абсолютно очевидна”, — зазначає російський педагог, письменник і блогер Діма Зіцер.
Не потрібні студентам і навчальні програми, що не відповідають так званим “традиційним” цінностям. Йдеться про гендерні, феміністські, постмодерністські та пацифістські теми й курси. Під підозрою — вся світова філософія.
“Ми пропонуємо розробити курс “російська філософія”, який замінить нинішній курс філософії взагалі, який читають абияк, залежно від того, хто читає, і зазвичай він не має жодного світоглядного значення”, — заявив член Ради при президенті РФ з прав людини Леонід Поляков.
Замість розвитку критичного мислення школярам і студентам пропонують зайнятися вивченням дійсно цінного для Кремля предмета.
Понад мільярд рублів витратять школи і коледжі з 52 регіонів Росії на придбання дронів — як навчального посібника для своїх вихованців.
Готувати російських школярів до участі в повномасштабній війні проти України і навчати методів її ведення в Кремлі вирішили наприкінці 2023 року.
Так, у межах нового шкільного курсу “основи безпеки і захисту батьківщини” учні мають пройти стройову, тактичну, вогневу, інженерну, військово-медичну і технічну підготовку, а також ознайомитися із загальновійськовим статутом.
Читайте також: Ідеологічний тиск на школярів і студентів частіше відбувається в віддалених регіонах РФ, — Кен