Останній інструмент для залякування — реакція світу на ядерний шантаж Кремля (ВІДЕО)

Ядерна зброя Росії. Колаж: dw.com

25 вересня Путін анонсував зміни у ядерній доктрині Росії. Зробив це він на засіданні Ради безпеки з ядерного стримування. Таке засідання російський диктатор уперше провів публічно. Путін запропонував розширити підстави застосування ядерної зброї. Якщо зміни ухвалять, Росія зможе використати її проти неядерної держави, але з деякою підтримкою ядерної держави, а також у відповідь на масований запуск крилатих ракет, безпілотників або інших літальних апаратів територією РФ, повідомляє FREEДOM.

“Зараз запущено цілу низку дій, а також інформації, яка має впливати на Байдена, переконати його, що не можна давати дозвіл Україні на використання американських чи британських ракет на території РФ. Саме на це спрямований ядерний шантаж”, — прокоментував політолог Володимир Фесенко.

Міжнародні лідери держав засуджують таку риторику. Члени Чотиристороннього діалогу безпеки у складі Австралії, Індії, Японії та США зазначили, що застосування чи загроза застосування ядерної зброї — неприпустимі у контексті російської війни проти України.

“Ми наголошуємо на важливості дотримання міжнародного права, і відповідно до Статуту ООН знову заявляємо, що всі держави повинні утримуватися від загрози силою або її застосування проти територіальної цілісності, суверенітету чи політичної незалежності будь-якої держави”, — із заяви лідерів країн Чотиристороннього діалогу безпеки, опублікованому на сайті Білого дому.

В Україні плани Кремля щодо зміни ядерної доктрини називають шантажем. Керівник Офісу президента (ОПУ) Андрій Єрмак зазначає: такі дії Путіна лише вказують на те, що він більше не мав жодних інших інструментів для залякування світу. А радник глави Офісу президента України Михайло Подоляк називає заяви російського диктатора репутаційним дном.

“Російська істерика у зв’язку з можливістю скасування неформальних заборон на удари західною зброєю територією Росії блискуче характеризує їх безумовне боягузтво; їх вкрай специфічне та огидне вміння вести війну лише на непаритетних умовах; їхній абсолютний страх перед можливим програшем та юридичними та історичними наслідками, які через нього наступають; їх дедалі сильніше небажання спиратися на адекватність та реально оцінювати події”, — написав Михайло Подоляк у Telegram.

Попри агресивну риторику Москви, аналітики американського Інституту вивчення війни вважають, що Кремль не ризикне використати свій ядерний арсенал. На їхню думку, такі дії спрямовані на заборону західної допомоги Україні. Втім, як зазначає The Washington Post, у Москві вже усвідомлюють, що ядерні погрози нікого не лякають.

“Тонко завуальовані погрози Кремля про ядерну конфронтацію спрямовані на зрив та відстрочку прийняття ключових рішень у політичних дискусіях на Заході щодо подальшої військової допомоги Україні… Інститут вивчення війни продовжує вважати, що Росія дуже малоймовірно застосує ядерну зброю в Україні або деінде”, — зі звіту Інституту вивчення війни.

“Чому це таки блеф? А тому, що вже використовується західна далекобійна зброя для ударів по території, яку Росія вважає своєю. Ми не визнаємо Крим територією РФ, міжнародна спільнота не визнає Криму як РФ. Але для Кремля це територія РФ і удари на цій території вже завдаються. Тому тут є лукавство”, — наголосив Володимир Фесенко.

Після повномасштабного вторгнення Росії в Україну Путін неодноразово погрожував застосуванням ядерної зброї проти української держави. Єдиний реальний ризик ядерного удару виник восени 2022 року, коли українська армія звільняла Харківську область. Як заявив директор ЦРУ Вільям Бернс, кремлівський диктатор регулярно погрожуватиме країнам Заходу ядерною ескалацією, але ці погрози не слід сприймати серйозно.

Читайте також: Спроба залякати Байдена перед зустріччю із Зеленським: Яковенко оцінив зміну ядерної доктрини РФ

Прямий ефір