Волонтери “Аеророзвідки” з підручних засобів зібрали бойовий октокоптер R18, який тепер успішно застосовується на полі бою українськими захисниками. Однак те, що його порівнюють із “Байрактаром”, не вірно, оскільки ці безпілотники мають різне призначення. Про це сьогодні, 21 грудня, в ефірі телеканалу FREEДОМ розповів експерт з питань розвитку авіаційного ринку Богдан Долінце.
“Якщо ми говоримо про “Байрактар”, то це — високоточний інструмент, який має велику кількість систем. Він дозволяє виконувати завдання на великій відстані, перебуваючи 12 і більше годин у повітрі. Якщо ми говоримо про R18, то це не літакового типу безпілотник, а електричний коптер, який може перебувати в повітрі 30-40 хвилин. Його ефективна дальність становить 4 км, іноді може бути трохи більше”, — пояснив він.
Експерт зазначив, що R18, як і “Байрактар”, може мати тепловізійну камеру, але вона не здатна бачити на десятки кілометрів.
“R18 — це бюджетний варіант з точки зору вартості самої платформи, яка становить від 20 тис. дол. Залежно від комплектації, і також з точки зору боєприпасів. R18 може нести до 5 кг корисного навантаження, це, як правило, кілька перероблених радянських кумулятивних гранат, які здатні вражати легку техніку. За певних умов і при правильному влучанні навіть були випадки знищення ворожих танків”, — розповів Долінце.
Він звернув увагу, що будь-який, навіть дешевий дрон, несе велику загрозу для ворожої армії.
“Цей дрон використовується вночі, оскільки досить гучний. Системи ППО його не можуть виявляти, тільки спеціалізовані системи, які призначені для боротьби з дронами, можуть виявляти такі об’єкти. Цей дрон здатний залетіти на позиції ворога і бути непоміченим”, — зазначив експерт.
Долінце додав, що дрони R18 — досить серйозна зброя, необхідно прагнути до того, щоб їх було сотні тисяч.
Читайте також: Український квадрокоптер: чому його боїться російська армія