Особлива увага — далекобійності: як розганяється український ВПК (ВІДЕО)

Ракета-дрон "Паляниця". Фото: tsn.ua

З початку повномасштабного вторгнення Росії Україна значно наростила власне виробництво зброї, частково випускаючи її разом із партнерами. Зокрема, українські підприємства планують виготовити 30 тис. далекобійних дронів і близько 3 тис. ракет, повідомляє FREEДОМ.

2 трлн 230 млрд гривень витратить Київ на оборону та безпеку у 2025 році. Це — кошти з держбюджету, заявив прем’єр-міністр Денис Шмигаль під час засідання уряду. Витрати на озброєння та військову техніку становитимуть не менше 739 млрд грн. Військово-промисловий комплекс (ВПК) України планує виробити щонайменше 30 тис. далекобійних дронів та близько 3 тис. крилатих ракет і ракет-дронів.

“У рамках проєкту “Зброя перемоги” запустимо довгострокові контракти з виробниками на 3-5 років. Особливу увагу приділятимемо компоненту далекобійності та ракетній програмі. Розвиватимемо так звану “данську модель”, за якою партнери купують зброю в українського оборонно-промислового комплексу для потреб української армії. На 2025 рік очікуємо залучити понад 1 млрд дол. за такою моделлю”, — повідомив прем’єр-міністр України Денис Шмигаль.

Україна не лише нарощує можливості власного ВПК, а й співпрацює із союзниками для виробництва зброї. У країнах-партнерах розпочинають спільні виробництва озброєння. Як повідомляли у Міністерстві оборони України, Данія, Франція та Литва направили 150 млн євро на виробництво зброї в Україні. Кошти підуть на виробництво ракет, дронів та артилерійських установок.

“У якому напрямку допомагатимуть наші партнери, це залежатиме від розвитку наших здібностей, я маю на увазі українських виробників, які будуть виробляти різного типу ударні та розвідувальні дрони”, — каже засновник компанії-розробника дронів “Перший контакт” Валерій Боровик.

На думку експертів, військово-промисловий комплекс України має всі шанси стати одним із найпотужніших у світі. Вже під час повномасштабної війни Україна розробила нові види озброєння. Йдеться, зокрема, про морські дрони, а також про нові вітчизняні ракети. Зокрема, у 2024 році Україна представила та запустила у серійне виробництво ракету-дрон “Паляниця”.

“Я не виключаю, що завтра “Пекло” і “Паляниця” будуть перетворені на інші — досконаліші, дешевші та надійніші дрони”, — зазначив Валерій Боровик.

Ще одна розробка українських військових інженерів — FPV-дрони на оптоволокні. Вони дозволяють летіти без фіксації із боку противника. Росіяни просто не зможуть їх засікти та заглушити засобами радіоелектронної боротьби (РЕБ). За даними Міноборони України, зараз ці дрони перебувають на завершальному етапі кодифікації та будуть постачатися для потреб армії.

“Попри певні особливості застосування такого типу дронів, вони незамінні для успішного виконання певних спеціальних завдань. Очікуємо, що за їхньою допомогою ефективність виконання бойових завдань значно підвищиться”, — зазначив оператор БпЛА одного з підрозділів ЗСУ Ігор, якого цитує Міністерство оборони України.

Нарощування виробництва та нові розробки у сфері озброєння — це відповідь українських Сил оборони на численні атаки, зокрема на українську енергосистему. За словами міністра енергетики України Германа Галущенка, минулий рік був найскладнішим для неї, якщо порівнювати з 2023-м та 2022-м. Лише протягом останнього місяця Росія здійснила чотири масовані атаки, застосувавши всі види озброєння, зокрема зброю з касетними боєприпасами.

Читайте такожУкраїна посилює оборонний потенціал, і ця тенденція зростатиме, — Романенко

Нагадаємо, українська військова розвідка отримала новітній швидкісний дрон-невидимку Hazard та автомобіль HMMWV.

Прямий ефір