Країни Європейського Союзу шукають компроміс щодо спільної закупівлі союзниками України боєприпасів для ЗСУ і намагаються задовольнити побажання всіх учасників Союзу. Адже деякі держави проти того, щоб європейські гроші у великих кількостях витрачалися на країни, які не входять до ЄС. Про це сьогодні, 3 травня, в ефірі телеканалу FREEДОМ розповів військовий експерт, керівник програм безпеки Центру глобалістики “Стратегія XXI” Павло Лакійчук.
Він нагадав, що європейці домовилися протягом року закупити для українців на мільярд євро артилерійських боєприпасів.
“Усі б нібито і за, але тут виникають внутрішні розбіжності. Поляки та інші наші сусіди кажуть, що снаряди потрібно купувати в будь-який спосіб, якнайшвидше, тим краще. І таким чином розміщувати замовлення не тільки в країнах Євросоюзу, а й поза ним. Французи встали на диби та сказали, що ідея допомогти Україні снарядами хороша, але європейські гроші за межі Євросоюзу не повинні йти й потрібно нарощувати власне виробництво, і тоді ці виділені гроші витрачати для військово-промислового комплексу країн-членів ЄС. Коли будуть такі можливості, тоді й витратите. Звичайно, тут виник певний конфлікт. Але оскільки в Євросоюзі все вирішується консенсусом, то ось уже майже місяць країни-партнери намагаються знайти середнє, привести ситуацію до спільного знаменника, щоб і вівці цілі були, і вовки ситі”, — пояснив Лакійчук.
Читайте також: Боєприпаси для ЗСУ: як триває реалізація плану ЄС із постачання України (ВІДЕО)
Як повідомлялося раніше, ЄС продовжує перебудовувати свою військову індустрію для потреб ЗСУ. Так, 20 березня Європейська рада погодила підхід до закупівель амуніції. Він передбачав постачання 1 млн снарядів для України та 2 млрд євро на їхню закупівлю і нарощування виробничих потужностей у Європі. Днями Брюссель продовжив реалізацію цього плану, ухваливши акт на підтримку виробництва боєприпасів.