Основне завдання ворога — відновити втрачені позиції: обстановку на Бахмутському напрямку прокоментував Братчук

Ілюстративне фото: facebook.com/GeneralStaff.ua

Сили оборони України не дозволяють російським окупантам просунутися до міста Часів Яр Донецької області на Бахмутському напрямку. Для противника він є одним із пріоритетних, оскільки окупанти намагаються відновити позиції, які вони втратили під час літньої та осінньої контрнаступальної операції українських військ. Про це сьогодні, 29 лютого, сказав речник Української добровольчої армії “Південь” Сергій Братчук в ефірі телеканалу FREEДОМ.

“Ворог намагається повернути ті позиції, які були втрачені ним під Бахмутом Донецької області. Противник використовує ту перевагу, яка, на жаль, у нього на сьогодні ще є — авіаційні бомби. Саме цю зброю росіяни застосовують у напрямку Часового Яру. Це те, що було продемонстровано і раніше, зокрема, на Авдіївському напрямку. Це та перевага, що дає можливість ворогу просуватися. Якщо буде паритет хоча б у небі, ситуація має кардинально змінитися”, — зазначив Братчук.

Він наголосив, що ЗСУ зараз на болі бою дуже необхідна далекобійна зброя. Вона, вважає Братчук, дасть змогу не просто зупинити ворога, а й проводити більш активні, зокрема, контрнаступальні дії.

“Треба віддати належне українським підрозділам, які в цих неймовірно складних умовах, при нанесенні ворогом авіаційних ударів, утримують позиції, на яких сьогодні перебувають. Ситуація, дійсно, дуже складна”, — зазначив речник.

За його словами, саме авіаційна складова залишається головним козирем окупантів на фронті.

“Менше з тим, на Східному напрямку сьогодні Україна демонструє свої вогневі спроможності. Знищується ворожа авіація. Ліквідовано фактично 10 літаків за 10 днів. Якщо в такому темпі все буде і далі, то, напевно, Росії доведеться певні авіаційні моменти переглянути. Хоча ми розуміємо, що парк авіаційних бойових машин у ворога на сьогодні є ще дуже великим”, — доповнив гість ефіру.

Братчук зауважив, що для Збройних сил України сьогодні дуже важливо вирівняти лінію фронту.

“Головний аспект — активною обороною знищувати той ресурс, який був накопичений російською армією на всіх напрямках, щоб противник сточував свої підрозділи бронетанкові, зокрема механізовані, десантні, на всіх ділянках фронту без винятку, зокрема й на Авдіївському”, — акцентував речник. 

Читайте також: Лінія фронту в Україні вирівнялася і відносно стабілізувалася — подробиці від Варченка

Як повідомлялося раніше, українські військові 29 лютого збили ще два російських літаки Су-34.

Прямий ефір