Основна проблема для РФ, яку виявив заколот, — відсутність лояльності до Путіна у населення, чиновників, силовиків, — журналіст

Володимир Путін. Скріншот звернення

У критичний момент ніхто не вийшов захищати Путіна. Це головна проблема, яку продемонстрував заколот Пригожина і з якою тепер доведеться жити російському суспільству та російській владі. Про це сьогодні, 2 липня, у прямому ефірі телеканалу FREEДОМ сказав заступник головного редактора російського видання “Верстка” Олексій Левченко.

“Основна проблема, яку виявив цей заколот, — це реальна відсутність лояльності до Путіна у населення, чиновників, силовиків”, — вважає гість ефіру.

На його думку, активність Путіна, яка пішла за заколотом, починаючи від звернень і закінчуючи поїздкою на нараду щодо розвитку туризму в Дагестан, де він демонстрував “єднання з народом”, цю проблему не розв’язує.

“Йому треба продемонструвати, що він на місці, що цар працює та що все під контролем. Щоб це продемонструвати, потрібна постійна активність і динаміка, ми цього не бачили попередніми днями, а в ці дні ми побачили, що раптом Путіна стало дуже багато”, — коментує Левченко.

Він звертає увагу, що згідно з опитуваннями, проведеними по “гарячих слідах”, заколот залишив у росіян змішані почуття. Водночас заступник головного редактора “Верстки” вважає, що демонстрація теплих почуттів до “вагнерівців” у Ростові-на-Дону — показник запиту на зміни.

“Це були настрої людей, які хочуть змін і втомилися жити в тому самому болоті 23 роки. Вони навіть не дивляться на те, хто такий Пригожин, що це бандити та вбивці, які забивають кувалдами своїх прихильників, влаштовують криваві бійні. Люди просто на це не звертали уваги, бо бачили свіжу силу. Люди підтримували не так Пригожина, як свіжий вітер”, — вважає гість ефіру.

Левченко впевнений, що заколот став провісником змін, але коли вони відбудуться, сказати важко. Кремль навряд чи змінюватиме свої моделі, бо там звикли працювати за інерцією.

“Ситуації, коли вже досить літній диктатор продовжував за інерцією керувати своїм авторитарним режимом, в історії зустрічалися не раз. І такі періоди могли тривати кілька років… Тому важко сказати, як довго ще зможе протриматися Путін на своїй посаді. Але найголовніше, що заколот, звісно, став провісником серйозних проблем і справді серйозної крихкості режиму”, — констатував гість ефіру.

За словами журналіста, важливо, що слабкість режиму побачив увесь світ, а, крім того, це зрозуміла путінська так звана еліта.

“Такий серйозний тест, який ми побачили минулої суботи, означає, що Путін насправді не контролює ситуацію та не може гарантувати їм безпеку. Звісно, за таких умов ймовірність того, що хтось усередині оточення Путіна рано чи пізно прийде до нього, взявши кілька офіцерів ФСО, і просто скаже: “Відійди. Тепер правитиме хтось інший”, підвищується”, — вважає Олексій Левченко.

Читайте також: Путін відпочивав на яхті, поки олігархи залишали РФ — про реакцію еліт на заколот “Вагнера” (ВІДЕО)

Прямий ефір