Європол створив нову оперативну групу для підтримки розслідувань воєнних злочинів, скоєних в Україні. Йдеться про OSINT-групу, тобто фахівців з розвідки за відкритими джерелами (open source intelligence). Мета групи — допомагати у виявленні підозрюваних та їхньої причетності до воєнних злочинів, злочинів проти людяності та злочинів геноциду, вчинених в Україні, передає FREEДОМ.
В Європолі зазначили, що від початку агресії РФ проти України в інтернеті існує безпрецедентний рівень OSINT, й така інформація може суттєво допомогти слідчим у перевірці та реєстрації випадків воєнних злочинів.
“На цей час 14 країн погодилися надати цільовій групі спеціальний потенціал OSINT для підтримки пріоритетних запитів від України, інших країн та Міжнародного кримінального суду”, — йдеться у повідомленні Європолу.
Там також не виключили, що звертатимуться по відповідну допомогу до неурядових організацій та приватних компаній.
Рішення про створення в Європолі OSINT-групи вже привітав генеральний прокурор України Андрій Костін.
“Створення OSINT-групи є ще однією важливою віхою у співпраці України та Агентства Європейського Союзу зі співробітництва правоохоронних органів. Аналітична підтримка Європолу є величезним внеском у мережу всеосяжної відповідальності за міжнародні злочини Росії. Дякую, що стоїте з нами на передовій правосуддя”, — наголосив Костін у соціальній мережі Х.
Раніше повідомлялося, що Агентство Європейського Союзу зі співробітництва правоохоронних органів (Європол) офіційно стало учасником спільної слідчої групи (JIT) з розслідування міжнародних злочинів, скоєних в Україні. Відповідну угоду підписали генеральні прокурори семи країн-учасниць і виконавча директорка Європолу Катрін Де Болле під час засідання Консультативного форуму генеральних прокурорів Євроюсту.