Оріхів Запорізької області розташований усього за вісім кілометрів від лінії фронту. Російські війська щодня обстрілюють місто з артилерії та закидають авіаційними бомбами. Тут давно немає електрики, води, газу, з перебоями працює мобільний зв’язок. Однак у місті залишається близько тисячі жителів, передає FREEДОМ.
Усього за вісім кілометрів від лінії бойових дій. Місто Оріхів перебуває під щоденним російським вогнем уже третій рік — від початку повномасштабного вторгнення Росії, розповідає співробітник Державної служби з надзвичайних ситуацій (ДСНС) Владислав.
“Обстрілюють регулярно з усіх видів озброєння, з реактивних систем залпового вогню, зі ствольної артилерії. Найпотужніша зброя це КАБи — керовані авіабомби, які відстрілюються з авіації”, — каже рятувальник.
Місцевий мешканець Юрій зазначає, що одна з таких 500-кілограмових бомб упала поруч із його будинком.
“Через будинок упав КАБ, у нас знесло дах, усі вікна винесло. Це вже втретє нам вікна побило. Але ми накрили будинок плівкою, і вікна ОСБ закрили, місцева влада допомогла. Буржуйку нам дали, і ми так зиму прожили”, — розповідає чоловік.
Племінники вмовляють Юрія та його дружину переїхати до Запоріжжя, але подружжя відмовляється. Під їхньою опікою — майже 60 домашніх тварин, які залишилися без господарів.
“Ми не можемо виїхати, тому що ми годуємо до 20 собак і до 35-40 котів. Усі поїхали, вся вулиця залишилася на нас”, — акцентує він.
Трьох сусідських цуценят прихистила місцева жителька Людмила. Один із них навіть навчився попереджати про російські обстріли, розповідає жінка.
“Коли стріляють наші — він мовчить, а коли летить звідти — він починає гавкати. І от як залає — точно. Тоді лежиш, прислухаєшся, ось-ось має прилетіти. Відчувають дуже собаки”, — розповідає жінка.
В Оріхові немає електрики, газу та води, не працюють магазини. Мешканцям допомагають волонтери та рятувальники Держслужби з надзвичайних ситуацій — привозять продукти і воду.
“Гуманітарна обстановка важка, підвозимо як питну, так і технічну воду. Надаємо гуманітарну допомогу. Тобто хліб люди отримують, щоб хоча б мінімально були забезпечені”, — зазначає співробітник ДСНС Олександр.
Для допомоги містянам рятувальники розгорнули мобільний фельдшерський пункт. У медиків є ліки та необхідне обладнання для надання першої допомоги, зокрема й тим, кого можуть поранити під час обстрілів.
“Це для того, щоб швидко зупинити кровотечу, надати першу допомогу, до транспортування до лікарні. Перев’язувальні матеріали, сучасні шини надувні”, — пояснює фельдшер ДСНС Ігор.
Сьогодні в Оріхові з 14 тис. жителів — залишилося близько тисячі. Майже всі — люди похилого віку. Валентині Петрівні — 80 років, усе життя вона прожила в Оріхові й евакуюватися з рідного міста не хоче.
“Не поїду я нікуди. Поки будинок мій стоїть, дах над головою є, доти буду жити. Я тут усе життя, і діти мої тут росли і вчилися. Це місто моє, я не знаю, як можна все кинути і поїхати”, — каже жінка.
Валентина сподівається, що бойові дії закінчаться і їхати з рідного міста не доведеться.
Читайте також: Пережила російську окупацію, підрив Каховської ГЕС і розстріл — історія пацієнтки центру UNBROKEN (ВІДЕО)