Ордер на арешт Нетаньягу від МКС не змусить Ізраїль припинити операцію в секторі Гази, — експерт

Ілюстративне фото: gettyimages.com

Вимога прокурора Міжнародного кримінального суду Каріма Хана щодо видачі ордера на арешт прем’єр-міністра Ізраїлю Біньяміна Нетаньягу та міністра оборони Йоава Галанта жодним чином не позначиться на проведенні військової операції в секторі Гази Ізраїлем. Основна її мета — звільнення заручників. Про це в ефірі телеканалу FREEДOM розповів головний редактор “Першого радіо 89.1” Влад Зерницький.

“За будь-яких умов, незалежно від того, чи буде зрештою видано ордер на арешт прем’єр-міністра і міністра оборони Ізраїлю, ЦАХАЛ продовжуватиме військову операцію в секторі Гази. Вона триватиме доти, доки Ізраїль не забере заручників. Тобто це рішення МКС жодним чином не вплине на жодну дію жодного підрозділу. У нашій країні діє таке правило — всі, хто взяті в полон, всі, хто є заручниками, мають бути повернуті в Ізраїль. Навіть якщо вони мертві, вони все одно будуть повернуті в країну”, — заявив експерт.

За його словами, наразі відомо про 128 заручників, які перебувають у ХАМАС.

“За останніми офіційними даними, на 19 травня в полоні ХАМАСу залишаються 128 осіб — 107 чоловіків і 17 жінок, а також двоє дітей. Також є інформація про те, що близько 40 осіб уже загинули”, — уточнив експерт.

Він також зазначив, що наразі переговорний процес між Ізраїлем і ХАМАСом про заручників зайшов у глухий кут.

“Немає жодних зрушень. З терористами ХАМАСу неможливо домовлятися. Ізраїль розуміє, що іншого виходу немає. Але на сьогодні всі спроби, всі варіанти, які були запропоновані Ізраїлем, відкидаються. І щоразу знаходиться причина, яка змушує зводити на нуль усі домовленості. Одна з умов ХАМАСу — це повне виведення ізраїльських військових із сектору Гази. Але вона не дає гарантій того, що заручники будуть повернуті. Тому Ізраїль не може піти на такі умови й не може вивести війська із сектору Гази повністю”, — зазначив Зерницький.

За його словами, найжахливіше в цій ситуації — все вказує на те, що ХАМАС втратив контроль над заручниками і не знає, де вони перебувають.

“Виходячи з того, яку інформацію представники ХАМАС надають щодо заручників, є велика підозра, що і сам ХАМАС не розуміє, де перебувають усі заручники. Сам ХАМАС втратив над цим контроль. Це найбільше жахає, тому що є розуміння того, що нам невідома доля 128 людей. Тому Ізраїль не припинятиме спроби переговорів із ХАМАСом через посередників. Адже головна наша мета — звільнення всіх, хто захоплений у Газі”, — резюмував експерт.

Читайте також: “Історична ганьба”: ізраїльський журналіст розповів, як в Ізраїлі поставилися до запиту МКС ордера на арешт Нетаньягу

Прямий ефір