Прем’єр-міністр Угорщини Віктор Орбан використовує угорське населення України у своїх політичних іграх. Про це в ефірі телеканалу FREEДОМ заявив заступник директора Ради зовнішньої політики “Українська призма” Сергій Герасимчук, коментуючи вимогу Орбана визнати Закарпатську область “традиційно угорською”.
Він звернув увагу, що Угорщина наполягає на використанні перепису населення України 2001 року.
“Йдеться, найімовірніше, все ж таки про визнання певних населених пунктів такими, у яких є значне представництво етнічної групи. Але в цьому випадку воно абсолютно не вимірюване, тому що без перепису населення ми не можемо вимірювати такі пункти. І Орбан, очевидно, розуміє, що перепис українського населення рано чи пізно відбудеться. Очевидно, в умовах війни його складно здійснити. Коли війна припиниться, цей перепис здійсниться. Зрозуміло, Орбан хоче, щоб уже зараз було закріплено десь, що ті чи інші селища й села, містечка мають представництва Угорщини, щоб не виявилося потім, коли буде зроблено такий перепис, що насправді угорців там уже немає, тому що багато хто з них або переїхав, або не ідентифікують себе більше як угорці”, — сказав Герасимчук.
Заступник директора Ради зовнішньої політики “Українська призма” наголосив, що йдеться про спроби Орбана зберегти свій політичний вплив і в Європейському Союзі, і у своїй країні, де посилюється опозиція.
“І ось для того, щоб мати такі інструменти для торгу і з Брюсселем, і з Києвом, Орбан, власне, і висуває свої гучні тези та свої багато в чому абсурдні претензії, щоб потім, знизивши градус, отримати вигоду або в доступі до додаткових фондів з Європейського Союзу, або в певних поступках з боку України. Водночас треба пам’ятати, що угорське населення України, угорці України опинилися заручниками такого ставлення Орбана, тому що, за великим рахунком, він просто використовує їх у своїй досить брудній політичній грі”, — сказав Герасимчук.
Читайте також: Стали відомі 11 вимог, висунутих Україні урядом Орбана
Нагадаємо, на думку Герасимчука, список вимог, висунутий урядом Угорщини в обмін на згоду підтримати початок перемовин щодо вступу України до ЄС, можна суттєво оскаржити.