Прем’єр-міністр Угорщини Віктор Орбан поки що уникає двосторонніх зустрічей із президентом України Володимиром Зеленським. Цьому є кілька причин. Про це сьогодні, 24 грудня, в ефірі телеканалу FREEДОМ заявив надзвичайний і повноважний посол України в Республіці Хорватія, Боснії і Герцеговині (2010-2017 рр.) Олександр Левченко.
За його словами, двостороння зустріч має на увазі, що треба говорити про питання, проблеми, розв’язану Росією війну, про те, як Угорщина допомагає Україні і не допомагає в межах Європейського Союзу і НАТО. Потрібно давати оцінку політиці Кремля.
“Орбан цього не хоче робити, уникає цього. Він як чорт ладану боїться приїхати до Києва, тому що потрібно поїхати буде, наприклад, до Ірпеня або поруч до Бучі і подивитися, що творила російська армія на українській території, в околицях столиці України. Але це свідчить про те, що Орбан боїться говорити про це відкрито, тому що, коли починаєш говорити про це й отримуєш фактаж про те, яка є російська агресія, то тоді потрібно пояснювати, а чому ти її не засуджуєш серйозно, і чому ти перешкоджаєш діям країни, яка стримує цю російську агресію, яка має певну небезпеку і для багатьох європейських країн”, — сказав Левченко.
Дипломат вважає, що, напевно, українська сторона розповіла б Орбану про те, що на російському телебаченні періодично лунають войовничі заклики “На Берлін!”, “На Будапешт!”.
“А він усе вважає Росію дружньою країною. Але ці заклики дають політики, депутати російської Думи, провідні журналісти. І як до цього ставиться офіційний Будапешт — потрібно давати оцінку. Тому уникає цих зустрічей поки що. Але, тим не менш, я думаю, українська сторона цих зустрічей не уникатиме, пропонуватиме зустрічатися, обговорювати, що ж, зрештою, Угорщину не влаштовує в тому, що Україна стане членом Євросоюзу, і чим це шкідливо для Євросоюзу, і чим була користь для Євросоюзу, коли членом ЄС, наприклад, стала та сама Угорщина”, — каже Олександр Левченко.
Читайте також: “Нам просто потрібно зустрітися”: Зеленський поділився подробицями спілкування з Орбаном в Аргентині
Нагадаємо, раніше президент України Володимир Зеленський заявив, що Україна та Угорщина — країни-сусіди. Якою б не була позиція прем’єр-міністра Угорщини Віктора Орбана, українська влада намагається знайти рішення і відповіді на певні запитання, але задля цього треба організувати зустріч лідерів країн.
Читайте також: Будапешт — єдиний центр у НАТО та ЄС, звідки не вигнали російських розвідників, — дипломат