Опозиція закликає Захід визнати нелегітимним правлячий у Грузії режим — деталі (ВІДЕО)

Протести в Грузії. Фото: ap.org

Грузинська опозиція не визнає результатів президентських виборів у країні, закликає Захід відреагувати й визнати нелегітимним правлячий режим, інформує FREEДОМ.

Ексфутболіст Михайло Кавелашвілі здобув перемогу на президентських виборах у Грузії. Уперше главу держави обрав не народ, а колегія виборщиків, що складається з представників правлячої партії “Грузинська мрія”.

“За кандидата Михайла Кавелашвілі було віддано 224 бюлетені, 224 голоси. Згідно з представленими результатами, Міхаїла Кавелашвілі було обрано новим президентом Грузії”, — заявив голова Центральної виборчої комісії Грузії Георгій Каландарішвілі.

Вибори президента опозиція бойкотувала. Їхніх результатів не визнала.

З рішенням виборників не згодні й учасники акцій протесту. Тисячі людей вийшли на вулиці після масових фальсифікацій на парламентських виборах та заяви прем’єр-міністра про відмову від євроінтеграції країни. Громадяни Грузії прийшли до будівлі парламенту та під час голосування колегії. Деякі грали з м’ячем, інші принесли з собою дипломи.

Ось, що кажуть учасники протесту:

  • Магда Марідашвілі: “Не може бути президента з дев’ятирічною освітою. Я вчилася всі ночі безперервно та працювала з 15 років. Михайло Кавелашвілі ні для кого не президент, окрім як для прихильників “Грузинської мрії”.
  • Везі Коходзе: “Те, що ми бачимо — це чиста зрада грузинської волі, волі народу й зрада цінностей грузинського народу та західних цінностей. Сьогоднішні вибори відображають явне бажання системи повернути Грузію до радянського коріння”.

Опозиція стверджує, що Кавелашвілі не може стати главою держави не тільки через відсутність вищої освіти та досвіду, насамперед, його обрано незаконно.

“Ці ж суб’єкти, які проголосили себе урядом, вони провели якийсь шабаш, ритуал у будівлі парламенту, і якусь людину назвали президентом. У той самий спосіб вони могли назвати її або імператором, або Папою Римським, або Далай-ламою, тому що нічого спільного цей процес з обранням президента не має”, — заявив колишній президент Грузії (2013-2018 рр.) Георгій Маргвелашвілі.

До акцій протесту на вулицях Грузії приєдналася чинна президентка країни Саломе Зурабішвілі. Вона заявила, що не збирається у відставку та не залишить посаду, доки в державі не проведуть нові парламентські вибори й не буде обрано її законного наступника.

“Вона є легітимним президентом до того моменту, коли відбудуться легітимні вибори, буде обрано легітимний парламент і всі відповідні процеси будуть легітимними. Коли наші західні партнери не визнають цього уряду, не визнають цього парламенту, було б алогічно визнавати похідне від цих процесів, тобто людину, яку нелегітимні люди обрали нелегітимним чином”, — наголосив Георгій Маргвелашвілі.

Оголосити “самопроголошений режим Бідзіни нелегітимним” чотири найбільші опозиційні партії Грузії закликали Євросоюз. У листі, адресованому верховному представнику ЄС із закордонних справ і політики безпеки Каї Каллас та міністрам закордонних справ країн-членів Європейського Союзу вони нагадали, що Михайло Кавелашвілі був одним з ініціаторів скандального закону про так званих іноагентів.

“Ми сходимося на думці, що єдиним розв’язанням нинішньої кризи є проведення нових виборів у покращеній виборчій системі, з політично збалансованою виборчою адміністрацією та нейтральними державними інституціями”, — ідеться у спільній заяві опозиційних політичних сил Грузії.

Опозиція також закликає Захід запровадити адресні санкції щодо осіб, відповідальних за підрив демократії та засудити неспровоковане насильство проти мирних протестувальників.

Читайте також: Опозиція працює над новою стратегією дій, все більше людей виходять на протести, — Читадзе про ситуацію в Грузії

Нагадаємо, Міністерство закордонних справ Естонії заборонило в’їзд до країни ще 14 грузинським чиновникам і суддям. У списку є і грузинський прем’єр Іраклій Кобахідзе.

Прямий ефір