Опозиція розгортає фронт опору в Грузії (ВІДЕО)

Прапор Грузії. Фото: hromadske.radio

Грузинські опозиціонери та їхні прихильники проводитимуть акції протесту щодня через незгоду з офіційними результатами парламентських виборів. Про це заявив член грузинської “Коаліції за зміни” Ніка Мелія. 21 листопада ЦВК має представити підсумковий протокол виборів. Опозиція має намір мітингувати щодня до цього терміну, інформує FREEДОМ.

Парламентські вибори в Грузії пройшли з порушенням таємниці голосування. Позначка маркером була видна зі зворотного боку бюлетеня. Таким чином, під час введення бюлетеня в КОІБ — це апарат для підрахунку голосів — люди, які стоять поруч, могли зрозуміти, за кого проголосував виборець.

“Будь-які вибори мають основоположні значення. Таким є таємне голосування. Ці вибори не були таємними, тому що в останній момент, коли Центральна виборча комісія замінила ручки й олівці на дільницях на фломастери, фломастери пропускали чорнило, й на зворотному боці було видно, хто за кого голосував, й завдяки цьому — повний контроль адміністративного ресурсу та залякування людей”, — сказав член політради “Єдиного національного руху” Грузії Дмитро Шашкін.

Асоціація молодих юристів Грузії подала позови про порушення таємниці голосування. Об’єднання вимагало скасувати результати голосування на понад 2 тис. дільниць. Суди в Тбілісі та інших містах скарги не задовольнили. Тетрицкарський районний суд скасував результати парламентських виборів на 30 дільницях. Центрвиборчком ще може оскаржити це рішення.

“Ми обговорили питання конфіденційності. Суд однозначно вважає, що, дослідивши докази, з даним виборчим апаратом, із цим виборчим бюлетенем, із цим конвертом виборчої рамки у виборця не було гарантії захисту голосу і таємниці голосування. Суд однозначно вважає, що таке ставлення до виборчого процесу є невільним, тому результати мають бути визнані недійсними”, — сказав суддя Тетрицкарського районного суду Грузії Володимир Хучуа.

4 листопада грузинська опозиція оголосила про початок щоденних протестів. За словами одного з лідерів “Коаліції за зміни” Ніки Мелії, опозиціонери мають намір сформувати “один потужний протестний рух, який повалить режим”.

“Ми будемо на вулиці щодня. Нас має бути стільки, щоб ніхто не міг увійти сюди [до парламенту], але стояти тільки на [проспекті] Руставелі недостатньо, ми повинні стояти на всіх проспектах”, — заявив Мелія.

Імовірно, опозиція планує блокувати основні транспортні артерії Тбілісі, а потім й інших міст Сакартвело.

“Ми вимагаємо призначення нових виборів. Ми не визнаємо вибори й не визнаємо легітимність парламенту. Ми почали рух опору та розгортаємо фронт опору спочатку в Тбілісі, а потім по всій Грузії. Кожен наступний протест буде все гострішим та орієнтованим на конкретніші цілі. Ми продовжуємо збирати докази й повністю готуємо документацію для міжнародного розслідування, щоб усі злочинці понесли покарання”, — сказав член грузинської партії “Єдність — Національний рух” Георгій Вашадзе.

Одна з вимог протестувальників адресована лідерам західних країн. Учасники акцій просять Вашингтон та Брюссель, який зупинив процес інтеграції Грузії до Європейського Союзу, не визнавати результати сфальсифікованих виборів й запровадити санкції щодо членів проросійської партії “Грузинська мрія”.

“Заяви, які послідували з Вашингтона, які послідували з Брюсселя, з Європи, вони правильні, це хороші заяви, вони сказали правду… Але тепер за цими заявами народ Грузії чекає на конкретні кроки. Це санкції на їхні вкрадені гроші, які вони вкрали у народу Грузії”, — сказав Шашкін.

Читайте також: Народ Грузії змінюватиме майбутнє країни шляхом масових протестів — подробиці від Шашкіна

Нагадаємо, вибори до парламенту Грузії відбулися 26 жовтня. Під час голосування фіксували порушення виборчого процесу, окрім того — масові вкидання бюлетенів, видачу кількох бюлетенів одній людині, а також сутички на виборчих дільницях. За даними ЦВК, провладна партія “Грузинська мрія” отримала 54% голосів. Зі свого боку президентка Грузії Саломе Зурабішвілі та опозиція відмовилися визнавати ці результати.

Прямий ефір