У Криму продовжують діяти противники російської окупації. Опір у Криму був і до повномасштабного вторгнення РФ, а зараз він набув нових форм. Про це сьогодні, 10 квітня, в ефірі телеканалу FREEДОМ розповів голова правління громадської організації “КримSOS” Олексій Тільненко.
За його словами, з 2014 року опір мав в основному ненасильницький характер.
“Він більше мав вигляд групових зустрічей, на яких люди збиралися, ділилися інформацією, своїми думками з приводу ситуації та різних подій, які відбувалися на окупованій території. З продовженням окупації Криму такі зустрічі ставали все більше неможливими, учасників таких зібрань переслідували, за ними здійснювали стеження”, — розповів Тільненко.
Після повномасштабного вторгнення Росії, починаючи з 2022 року, спротив став анонімним централізованим рухом.
“Це пов’язано з тим, що більшість нашого населення, яке залишилося на окупованій території, не має жодних каналів реалізації свого права на свободу вираження думок. І, по суті, це залишилося єдиним можливим способом опору на тлі масштабної залізної завіси, зокрема й в інтернет-просторі. Ми знаємо, що в Криму заборонено і Facebook, і Instagram, й інші соцмережі. Тобто здійснюється контроль у певному роді за інтернет-трафіком. Це призводить до того, що люди закриваються, замикаються в собі, починають вести усамітнений спосіб життя, перестають комунікувати як зі своїм близьким оточенням, так, звичайно, зі своїми рідними, близькими, друзями, які залишилися на підконтрольній Україні території”, — пояснив громадський діяч.
Читайте також: “Використовують максимально все, що є”: РФ посилює охорону Кримського мосту — деталі від Братчука
Нагадаємо, засновник благодійного фонду “Закриємо небо України”, генерал-лейтенант Ігор Романенко розповів, що постійний вплив Сил оборони України на тимчасово окупований Кримський півострів призвів до того, що російські розрахунки протиповітряної оборони там перебувають у стані психозу.