Операція ЗСУ в Орловській області знизила можливості виробництва “Шахедів” у РФ, — Хазан

Геннадій Хазан. Фото: facebook.com

Сили оборони України 26 грудня завдали удару по складу з дронами “Шахед” в Орловській області. За даними Генштабу ЗСУ, унаслідок атаки було знищено склад зберігання, обслуговування та ремонту дронів-камікадзе. Однією з особливих переваг цього удару було те, що вдалося знищити компоненти для збирання “Шахедів”, які в основній своїй масі мають іноземне походження. Тож логічно, що операція ЗСУ суттєво знизила можливості росіян завдавати удари безпілотниками по цивільній інфраструктурі України. Про це в ефірі телеканалу FREEДOM розповів президент Української авіаційної асоціації пілотів і власників літаків “АОПА Україна” Геннадій Хазан.

“Найголовніше, що внаслідок цієї операції ЗСУ перестали існувати компоненти, з яких терористична держава збирає “Шахеди”, точніше, їхню копію, якими наносяться удари по різних об’єктах в Україні. І досить чимала частка складових частин, з яких мали збиратися ці знаряддя вбивства, перестала існувати”, — прокоментував експерт удар ЗСУ по складу з “Шахедами” в Орловській області.

За його словами, більшість компонентів, з яких складається ця зброя, — не російського виробництва, і в Росії вироблена бути не може.

“Хочу звернути вашу увагу, більшість компонентів, з яких збираються “Шахеди” в Російській Федерації, мають іноземне походження. Наприклад, плата із системи наведення самого “Шахеда” дуже багатошарова. Такі плати у РФ вироблятися не можуть. Єдине, що може виготовлятися в Росії — це струни для їхньої балалайки”, — зазначив гість ефіру.

Він додав: для того, щоб Росія не могла виробляти смертоносну зброю, використовуючи іноземні компоненти, потрібно посилювати санкції проти країн, які допомагають РФ їх обійти.

“Санкції начебто і є, але росіяни все одно навчилися їх обходити. Росія купує потрібні для виробництва компоненти через чотири-п’ять-шість країн за складною схемою. Росіянам байдуже, скільки це коштує — вони платять різним фірмам, щоб у результаті товар потрапив кінцевому користувачеві. Тут просто потрібно посилити контроль за південними сусідами РФ, за фірмами, які розташовані в Казахстані, в Узбекистані, в Грузії. Тут потрібен контроль тільки за цими державами, за цими сірими фірмами, які працюють із Російською Федерацією. І ця скринька зачиниться. Є дуже вдалий приклад — Туреччина перестала допомагати РФ обходити санкції, а все тому, що США пригрозили серйозними наслідками. Це працює”, — резюмував Геннадій Хазан.

Читайте також: Путін намагається знову стати рукопожатним і повернутися в міжнародну спільноту, — Кравчук 

Прямий ефір