Контрнаступальні дії Росії на території підконтрольних Україні населених пунктах Курської області йдуть за українським планом. Про це повідомив президент України Володимир Зеленський. Тим часом у Міністерстві оборони Великої Британії заявили, що чим довше ЗСУ тримають позиції в Курській області, тим слабшим стає Путін, повідомляє FREEДОМ.
Сили оборони України продовжують атакувати на північ, північний захід та південний схід від Суджі, повідомляють в американському Інституті вивчення війни (ISW). Для того, щоб зупинити український наступ, армія країни-агресора перекидає до Курської області підрозділи з тимчасово окупованих територій України.
“Російське військове командування перекидає один повітряно-десантний полк і розвідувальний батальйон 106-ї дивізії ВДВ з Сіверського та Краматорського напрямків і як мінімум один самохідно-артилерійський дивізіон зі складу 20-ї мотострілецької дивізії з Курахівського напрямку до Курської області”, — пише у звіті ISW із посиланням на українських військових аналітиків.
Росія перекинула до Курської області 60 тис. своїх військових. Про це президент Володимир Зеленський заявив на початку вересня. Сьогодні це число, мабуть, більше. Раніше заступник директора ЦРУ Девід Коен зазначив, що якщо Росія спробує повернути підконтрольні ЗСУ території Курської області під свій контроль, бої для неї будуть важкими. Масштабні російські втрати у цьому випадку прогнозує й експерт із військової стратегії Меттью Севілл.
“Розрахунок полягає в тому, що якщо [українці] створять сильну оборону, то зможуть ефективно знекровити росіян, ефективно зробити те, що вже сталося в інших місцях. Якщо Україні вдасться закріпитися та втриматися в Курській області, то спроби Росії дати відсіч також можуть призвести до великих втрат, особливо враховуючи, що багато російських солдатів під Курськом погано навчені: багато з них — молоді, недосвідчені призовники”, — сказав експерт з військової стратегії Меттью Севілл у коментарі Business Insider.
Операція в Курській області вплинула на всю лінію фронту, адже російське командування відтягує як особовий склад, так й військову техніку. Крім того, резерви, сформовані, щоб посилити російське угруповання на території України, знову ж таки вирушають під Курськ. Окупаційна армія також тисне на сході України, але, за словами головнокомандувача ЗСУ Олександра Сирського, розрив у співвідношенні кількості снарядів, який раніше сягав 1 до 10, тепер скоротився в рази.
“На найближчі тижні очевидні дві речі. Українцям потрібно зміцнити свою лінію фронту на сході, й вони намагатимуться утримати територію під Курськом. Чим довше вони утримують частину Курської області, тим слабшим стає Путін. Чим довше вони утримуватимуть частину Курської області, тим краще буде захищена Україна”, — заявив міністр оборони Великої Британії Джон Гілі у зверненні до парламенту Великої Британії.
ЗСУ, мабуть, найближчим часом залишати підконтрольну частину Курської області не планують. У Міністерстві закордонних справ України (МЗС) заявили, що операція Сил оборони “стимулює у Росії розвиток “договороспроможності”. Крім того, там нагадали, що обмінюватися територіями Київ не має наміру.
“Щодо обмінів будь-яких територій, ми цю позицію вже висловлювали. Україна не торгує та не обмінюється територіями. Ми вважаємо, що все-таки в основі має бути територіальна цілісність України, і це є недоторканним принципом міжнародного права, яким Україна торгувати не збирається”, — йдеться у заяві Міністерства закордонних справ України.
За інформацією українського МЗС, наступ ЗСУ в Курській області виконує кілька стратегічних завдань: повернення війни на територію агресора, поповнення обмінного фонду для звільнення українських полонених та тиск на Росію. За словами речника Міністерства закордонних справ Георгія Тихого, український контроль над частиною російської території може підштовхнути Москву до переговорів. Він також наголосив, що операція ЗСУ не підриває мирних ініціатив інших країн, а навпаки, посилює позиції України на міжнародній арені.
Читайте також: Курська операція дала Силам оборони України можливості для маневру на важливих ділянках фронту на Донеччині, — експерт