Планування унікальних бойових операцій у Чорному морі — складний і комплексний процес, над яким Сили оборони України працюють постійно. Про це в ефірі телеканалу FREEДОМ розповів речник Військово-морських сил Збройних сил України (ВМС ЗСУ), капітан 3-го рангу Дмитро Плетенчук.
“Щодо Кримського мосту, не готовий розповідати про системи озброєння колег, хоча досить багато про це знаю. Але операція зі знищення Кримського мосту теж досить буде складна, громіздка і важка, тому що цей об’єкт є одним із найбільш захищених об’єктів Російської Федерації. Там задіяні буквально всі види і роди збройних сил РФ, починаючи від морської охорони, яка на воді, й Чорноморський флот так само періодично чергує з охорони цього мосту, закінчуючи інженерними спорудами, ППО, хімвійська, Росгвардія. Там кого тільки немає. І це теж потребує комплексного підходу, комплексного вирішення”, — сказав він.
Спікер упевнений, що всі ці питання опрацьовуються на більш високому рівні — на стратегічному.
“Щодо результатів відрізання одного з двох основних логістичних каналів до Криму, один із них проходить окупованою частиною Донецької, Запорізької, Херсонської областей, так званий сухопутний коридор, про який вони так мріяли. Відрізання другого каналу, у вигляді мосту, відіграє велике стратегічне значення. Це відповідна концентрація військ на іншому напрямку, зменшення різних елементів логістики, їхнє знищення”, — каже Плетенчук.
Крім того, уточнив речник, не варто забувати, що Кримський (Керченський) міст слугує не лише шляхопроводом.
“Там, окрім залізниці, автострада, ще й комунікації в Крим заходять різні, що забезпечують його життєдіяльність. Крім того, що фактично це один із основних імперських символів сучасної Російської Федерації у війні проти України і в глобальному контексті — протистояння тоталітарних режимів демократичним. Тому для них цей міст означає дуже багато”, — підсумував Дмитро Плетенчук.
Читайте також: Чорноморський флот Росії йде на дно — як змінилася ситуація за 10 років окупації Криму (ВІДЕО)
Нагадаємо, раніше Плетенчук розповів, що Сили оборони України змусили росіян покинути західну частину Чорного моря. Корабельний склад Чорноморського флоту (ЧФ) РФ відчуває там високий рівень небезпеки. Однак списувати з рахунків ЧФ РФ поки рано.