Заяви російського диктатора Володимира Путіна про черговий виток ескалації в разі отримання Україною дозволу на далекобійні удари західною зброєю по військових об’єктах на території РФ свідчать про його слабкість. Про це в ефірі телеканалу FREEДОМ розповів політолог, голова Центру аналізу та стратегій Ігор Чаленко.
“З огляду на те, що сам Путін нещодавно почав заявляти про черговий виток ескалації, про можливість участі безпосередньо НАТО у війні, якщо буде відповідний дозвіл, а потім, звісно ж, нічого не відбудеться, не станеться, не реалізується, що стосується безпосередньо протиборства з Північноатлантичним альянсом, то Путін знову покаже себе в статусі людини, яка, по-перше, не відповідає за свої слова, і знов-таки це покаже безпосередньо його слабкість як нинішнього російського лідера, російського диктатора”, — сказав політолог.
Він констатував, що це має свої наслідки і у внутрішньополітичному житті Російської Федерації.
“Тобто знову, вочевидь, активізуються розмови в різних площинах, “яструби” будуть знову кричати про необхідність ядерного озброєння, але більш помірковані все-таки будуть активізувати тему наступника. Тобто операція “Наступник” набуде нового дихання”, — сказав Чаленко.
Політолог нагадав, що у Путіна існує певний неписаний суспільний договір із російським суспільством, де безпека йде в обмін на права, демократичні стандарти тощо. Однак після того, як Кремль розв’язав війну проти України, росіяни відчувають наслідки активних дронових атак по території РФ.
“Тобто насправді Путін вкотре показав, що його не цікавить безпека російського народу, російського населення. Максимум, що ми бачимо, які укріплення — це безпосередньо резиденції Путіна на Валдаї, на інших територіях, в інших суб’єктах федерації. Але що стосується безпосередньо захисту російської території, його це не цікавить”,— сказав Чаленко.
Читайте також: У вересні Україна має великі шанси отримати дозвіл на дальні удари по тилу РФ, — Чаленко
Нагадаємо, у вересні планується зустріч президентів США та України, на якій Володимир Зеленський та Джозеф Байден обговорять план перемоги Києва. Як зазначив політолог Володимир Фесенко, для реалізації цього плану необхідний військовий, дипломатичний та економічний тиск на Росію для того, щоб Москва пішла на мирні переговори з урахуванням позиції Києва.