Ніхто, крім ізраїльської армії, не забезпечить безпеку Ізраїлю. Після війни Ізраїль має повернутися до ситуації, яка була до 1993 року. Питання безпеки мають бути тільки в руках ізраїльтян. Таку думку сьогодні, 7 січня, в ефірі телеканалу FREEДОМ висловив ізраїльський журналіст, головний редактор “Найкраще радіо” Цві Зільбер.
“Ніяка ні ООН (взагалі некорисна організація), ніяка ні Європа, ніхто, ніякі міжнародні коаліції. Усе це насправді фікція. І якщо там (у Газі, — ред.) не стоятиме ізраїльська армія, там буде ХАМАС або якась інша назва буде, або це будуть салафіти, або це буде ФАТХ, або хто завгодно”, — сказав він.
На думку журналіста, ізраїльське майбутнє з точки зору організації безпеки — це ізраїльське минуле. Ізраїль має повернутися в ситуацію до 2005 року, а можливо, навіть до 1993 року. А саме — повернутися в позицію сторони-окупанта, узяти під контроль Газу, узяти під контроль усю територію Західного берега і узяти під контроль територію Південного Лівану, де колись була зона безпеки — 10 км до річки Літані.
“Там треба закріпитися і стояти, попри будь-які протести міжнародної спільноти. Принаймні, це віддалить “Катюші” “Хезболли” та інші ракети від ізраїльських міст і населених пунктів. Ми жили в такій ситуації, так, були незадоволені. Говорили, наприклад: “Навіщо нам перебувати в цій Газі?” А Ізраїль був окупаційною стороною в буквальному сенсі. Ізраїль займався там каналізацією, електрикою, дорожнім рухом, збором податків тощо. “Ось навіщо нам це треба?” говорили нам, давайте звідти підемо, нехай вони самі займаються своїми справами. Ми витрачаємо 2 млрд шекелів щороку на цю Газу. Але ось зараз ми на цю Газу витратили за три місяці 217 млрд шекелів. Скупий платить не двічі або тричі, а набагато більше. Тільки прямі й непрямі втрати від цієї війни становили 217 млрд шекелів”, — розповів Зільбер.
За його словами, Ізраїль почне говорити про щось із палестинцями тоді, коли переконається, що вони справді відмовилися від терору і хочуть жити в мирі та добросусідстві.
“Поки не станеться, поки не буде цієї атмосфери довіри, жодних перемовин не буде і бути не повинно. Тому що, знаєте, для того, щоб сподобатися західним країнам, які вважають, що на Близькому Сході живуть благородні, цивілізовані люди, які за своєю натурою прагнуть добра. Але це Близький Схід, це зовсім інші реалії”, — зазначив журналіст.
З економічного погляду, вважає Зільбер, Ізраїль повинен зараз пройти процес крайньої мілітаризації. Треба наростити військовий бюджет до 20% від ВВП, розвивати військову промисловість, будувати десятки нових заводів із випуску “Залізних куполів” і всіх просунутих систем озброєння ізраїльських і американських, і всього, що тільки зможуть.
“Це дасть колосальний економічний поштовх. Це дасть змогу Ізраїлю знову стати серйозною військовою силою на Близькому Сході. Ізраїлю необхідно збільшити чисельний склад своєї армії, термін строкової служби в ізраїльській армії, термін служби резервістів. І у нас має бути велика і розумна армія. Не маленька розумна, а велика розумна армія. За всіх гаджетів, за всіх сучасних засобів ведення війни. Нам треба дуже багато солдатів і дуже багато зброї. І тільки ми самі повинні контролювати всі свої кордони і всі питання безпеки. Я думаю, що це те реальне майбутнє, яке вселяє нам довіру і яке готові прийняти сьогодні більшість ізраїльтян. Тому що всі інші схеми містять у собі ризик, що ми повернемося до ситуації, яка була 7 жовтня. І тому, як я бачу цю ситуацію, це має бути саме так”, — висловився Зільбер.
А з розв’язанням палестинської проблеми доведеться років 100 зачекати, але “вони самі в цьому винні”, резюмував головний редактор “Лучшее радио”.
Читайте також: Операція ЦАХАЛ у секторі Гази дуже складна, воєнні дії 2024 року триватимуть, — Мільман
Нагадаємо, раніше Зільбер заявляв, що ізраїльтяни від “Хезболли” чули багато різних заяв, але все це — білий шум. Важливо, що говорить лідер “Хезболли” Хасан Насралла. Його вже сприймають в арабському світі як слабака, бо він досі не відповів Ізраїлю масштабною війною, а саме — не заступився за ХАМАС і сектор Гази. Війна між Ізраїлем і “Хезболлою” є неминучою.