Українська національна збірна продовжує боротися за медалі на 33-х літніх Олімпійських іграх у Парижі. Загалом у Франції розіграють 329 комплектів нагород, інформує FREEДОМ.
Три тисячі годин тренувань українських олімпійців та паралімпійців минули у Франції, заявила міністерка спорту Амелі Удеа-Кастера на відкритті у Парижі українського будинку Volia Space.
“Ми знаємо, через що ви проходите. Ми хочемо вас підтримувати до переможного кінця. Ми знаємо, наскільки складними були умови підготовки. Ми знаємо, скільки об’єктів інфраструктури було зруйновано. Ми знаємо, скільки спортсменів було вбито внаслідок цієї агресивної війни. Це недопустимо. Ми знаємо, що кожна перемога, яку ви здобудете у цьому олімпійському змаганні, означатиме для стійкості вашої країни”, — наголосила міністерка спорту Франції.
Атлети розповідають, що підготовка до Олімпійських ігор була дуже складною. Олексій Середа, визнаний найкращим стрибуном у воду 2023 року за версією European Aquatics, зазначає, що через постійні повітряні тривоги непросто організувати тренувальний процес. Батько Олексія — військовослужбовець Національної гвардії України, й постійні переживання за нього також впливають на підготовку.
“Це завжди стрес. Тому що, наприклад, я хочу йому (батькові, — ред.) зателефонувати, дзвоню, а він не бере слухавки. Я не можу з ним поговорити, бо він завжди зайнятий. Це ускладнювало мої змагання. Я непокоюсь за нього, але я розумію, що такою є наша ситуація в Україні. Ми не маємо вибору. Він повинен робити свою роботу, а я повинен робити свою роботу, тому я робитиму все, що в моїх силах”, — акцентував Олексій Середа.
Місія Національної олімпійської збірної України в Парижі — розповідати всьому світу про те, що відбувається в Україні, та нагадувати про необхідність підтримки, каже президент Національного олімпійського комітету України Вадим Гутцайт.
“На той час ми не знали, братимемо участь в Олімпіаді чи ні. Минув час. Наразі ми бачимо, що російської команди немає, білоруської немає. Весь світ побачив український прапор, українську команду, наших спортсменів. Ми ще раз нагадали світові, що вижили, що ми переможемо. Це все завдяки нашим друзям, нашим партнерам, нашим Збройним силам та всім тим, хто з нами під час війни, хто нам допомагає”, — наголосив президент Національного олімпійського комітету України.
“Там наші сім’ї, там наші діти, там наші друзі. Але я знаю, що кожен із нас, хто представляє Україну, вся українська команда зараз думає про людей, які нас захищають — про наших військовослужбовців. Я знаю, що вони всі підтримують, вони дивляться змагання. Ми присвячуємо наші змагання, наші медалі, я сподіваюся, у майбутньому, їм, — народу України”, — заявила членкиня Національної олімпійської збірної України, фехтувальниця Ольга Харлан.
Ми боремося і виступаємо і за тих, хто не може сюди приїхати — бо їх убила Росія, акцентувала Харлан.
Видання “Радіо Свобода” опублікувало історії кількох українських атлетів, які вже ніколи не братимуть участі в Олімпіаді. Серед них — десятиборець Володимир Андрощук, який загинув у січні 2023 року, борючись проти російських окупантів на Донеччині.
Також було відзначено талановитого боксера Максима Галиничева. Він виграв “золото” на чемпіонаті Європи серед молоді, був срібним призером юнацьких Олімпійських ігор. Після початку повномасштабного вторгнення Росії в Україну чоловік добровольцем вирушив на фронт та загинув у бою в Луганській області у березні 2023 року.
Ще один спортсмен, біатлоніст Євген Малишев, брав участь у зимовій Олімпіаді 2020 року. Він захищав Харків на початку російського вторгнення та загинув 1 березня 2022 року, всього за тиждень до свого 20-річчя.
За даними Міністерства молоді та спорту України, внаслідок російського повномасштабного вторгнення загинули 487 українських спортсменів.
Читайте також: 140 українських атлетів змагаються за медалі Олімпіади-2024 (ВІДЕО)