Окупанти виводять у море підводні ракетоносії — тактику пояснила Гуменюк

Наталія Гуменюк. Фото: vikna.tv

Російські окупанти зосередили свої основні військові кораблі, підводні човни та десантні кораблі в Новоросійську. Відповідні супутникові знімки оприлюднили OSINT-аналітики. На момент концентрації основного флоту в Новоросійську перебувало дев’ять ракетоносіїв, спорядження яких перевищувало 50 ракет типу “Калібр”. Про це сказала начальниця Об’єднаного координаційного пресцентру Сил оборони півдня Наталія Гуменюк в ефірі телеканалу FREEДОМ сьогодні, 12 квітня.

“Потенціал ракетний у ворога там є. І потрібно розуміти, що виводили вони ракетоносії з Криму в Новоросійськ спорядженими, готовими до використання, фактично заповненими під “зав’язку”, що називається. На момент концентрації основного флоту в Новоросійську перебувало дев’ять ракетоносіїв, спорядження яких перевищувало 50 ракет типу “Калібр”. Це загальне спорядження, загальна готовність і запаси”, — сказала Гуменюк.

Вона зазначила, що поступово російські окупанти почали виводити підводні ракетоносії.

“Це свідчить про те, що надводними вони не ризикують. А значить — усвідомлюють небезпеку від морських дронів і повітряного ураження, яке може статися в будь-який момент від Сил оборони”, — акцентувала гостя ефіру.

Виявити і відпрацювати пуски ракет з підводного ракетоносія українським Силам ППО складніше, уточнила Гуменюк.

“Тому в такому випадку підвищується, умовно кажучи, ефективність ракетного удару. Ми відстежили, що всі чотири масовані атаки, які росіяни проводили за останній час, супроводжували саме виходом підводних ракетоносіїв на бойове чергування. Не щоразу застосовувалися ракети типу “Калібр”. Однак час від часу вони таку практику застосовували”, — резюмувала речниця.

Читайте також: Росіяни поступово повертаються до використання “Калібрів” — подробиці від Сил оборони півдня України

Раніше в ефірі телеканалу FREEДОМ капітан 1-го рангу запасу ЗСУ, заступник начальника штабу ВМС ЗСУ (2004-2020 рр.) Андрій Риженко сказав, що російська окупаційна армія стала вкрай рідко використовувати ракети морського базування “Калібр” для обстрілу території України.

Прямий ефір